اخبار مهماقتصادیبیمهپیشخوان

پوشش بیمه شخص ثالث را چگونه ۲۰ برابر کنیم؟

 

” اقتصادناب_سقف پوشش مالی بیمه شخص ثالث اجباری ۹ میلیون تومان در نظر گرفته شده و اگر خدای نکرده در خیابان با یک ماشین تصادف کنید، شرکت بیمه نهایتا ۹ میلیون تومان از خسارت را پرداخت می‌کند. این در حالی است که با دو برابر کردن حق بیمه، سقف پوشش مالی بیمه شخص ثالث ۲۰ برابر می‌شود و شرکت بیمه تا ۱۸۰ میلیون تومان خسارت تصادف را بر عهده می‌گیرد “

به گزارش اقتصادناب یک میلیون و ۸۰۰ هزار تومان بیشتر حق بیمه بدهید تا بتوانید با چشمان بسته و خیال راحت در خیابان رانندگی کنید. در چنین حالتی حتی اگر با یک ماشین لوکس تصادف کنید، کل خسارتی که بر عهده شماست را بیمه شخص ثالث تقبل می‌کند، اما امان از روزی که سقف پوشش مالی بیمه شخص ثالث را بالا نبرید با همان پوشش ۹ میلیونی پشت فرمان بنشینید. با خواندن این گزارش می‌بینید که با یک هزینه کم و بالا بردن سقف پوشش مالی تا چه حد موقع رانندگی خیالتان راحت می‌شود.

هزینه‌های بالا بردن پوشش بیمه شخص ثالث
به گزارش فرارو، بالا بردن سقف پوشش مالی بیمه شخص ثالث آنقدر‌ها هم که فکر می‌کنید عجیب و پرخرج نیست. سقف پوشش مالی بیمه شخص ثالث در حالت عادی ۹ میلیون تومان است. در حالت پایه، هزینه حق‌بیمه پراید یک میلیون و ۴۹۰ هزار تومان است. اگر خدای نکرده اتفاق ناگواری بیافتد و در خیابان با یک ماشین تصادف کنید، شرکت بیمه نهایتا ۹ میلیون تومان از خسارت را پرداخت می‌کند. این در حالی است که با دو برابر کردن حق بیمه، سقف پوشش مالی بیمه شخص ثالث ۲۰ برابر می‌شود و از آن به بعد می‌توانید در خیابان با چشمان بسته رانندگی کنید! چراکه در صورت تصادف، شرکت بیمه کل خسارتی که بر گردن شماست را پرداخت خواهد کرد.

سقف پوشش مالیبیمه شخص ثالثحق بیمه شخص ثالثبرای پرایدحق بیمه شخص ثالث برایسایر خودروهای چهار سیلندر
۹ میلیون تومانیک میلیون و ۴۹۱ هزار تومانیک میلیون و ۸۱۵ هزار تومان
۱۰ میلیون تومانیک میلیون و ۵۰۳ هزار تومانیک میلیون و ۸۳۰ هزار تومان
۱۲ میلیون تومانیک میلیون و ۵۲۸ هزار تومانیک میلیون و ۸۶۱ هزار تومان
۱۴ میلیون تومانیک میلیون و ۵۵۲ هزار تومانیک میلیون و ۸۹۲ هزار تومان
۱۵ میلیون تومانیک میلیون و ۵۶۴ هزار تومانیک میلیون و ۹۰۷ هزار تومان
۱۶ میلیون تومانیک میلیون و ۵۸۹ هزار تومانیک میلوین و ۹۳۸ هزار تومان
۲۰ میلیون تومانیک میلیون و ۶۱۴ هزار تومانیک میلیون و ۹۶۹ هزار تومان
۳۰ میلیون تومانیک میلیون و ۶۷۶ هزار توماندو میلیون و ۲۴ هزار تومان
۴۰ میلیون تومانیک میلیون و ۷۳۷ هزار توماندو میلیون و ۱۲۳ هزار تومان
۵۰ میلیون تومانیک میلیون و ۸۰۰ هزار توماندو میلیون و ۱۹۸ هزار تومان
۸۰ میلیون توماندو میلیون و ۱۴۸ هزار توماندو میلیون و ۶۳۲ هزار تومان
۱۱۰ میلیون توماندو میلیون و ۴۱۹ هزار توماندو میلیون و ۹۶۷ هزار تومان
۱۵۰ میلیون توماندو میلیون و ۷۰۹ هزار تومانسه میلیون و ۳۲۷ هزار تومان
۱۸۰ میلیون توماندو میلیون و ۹۲۶ هزار تومانسه میلیون و ۵۸۷ هزار تومان

این اعداد و ارقام صرفا در مورد پوشش مالی بیمه شخص ثالث است و با بالا بردن ان تغییری در پوشش جانی و پوشش حوادث راننده ایجاد نمی‌شود. همه شرکت‌های بیمه شخص ثالث، فارغ از میزان سقف پوشش مالی بیمه، باید تا سقف ۳۶۰ میلیون تومان خسارت‌های جانی و تا سقف ۲۷۰ میلیون تومان خسارت حوادث راننده را پوشش دهند.

همچنین توجه داشته باشید که مبلغ حق بیمه شخص ثالث برای تاکسی‌ها، آژانس‌ها و مسافرکش شخصی درون شهری ۱۰ درصد و تاکسی‌های بین شهری ۲۰ درصد بیشتر از خودرو‌های سواری شخصی است.

چرا باید سقف پوشش مالی بیمه شخص ثالث را بالا ببریم؟
خدا روز بد ندهد، اگر در خیابان‌هایی که از هر طرف یک ماشین جلوی شما می‌پیچد، یک لحظه غفلت کنید کارتان زار است. حتما خبر دارید که هزینه تعمیرات خودرو چقدر بالا رفته و در صورت تصادف با یک پراید معمولی باید میلیون‌ها تومان خسارت بدهید. حالا حالتی در نظر بگیرید که از پشت با یک ماشین لوکس تصادف می‌کنید. در چنین حالتی شاید پول یک چراغ این ماشین به اندازه کل ماشین شما ارزش داشته باشد. به خصوص که اخیرا فرمول نسبت‌بندی خسارت ماشین‌های لوکس که توسط بیمه مرکزی اعلام شده بود، با رای دیوان عدالت اداری لغو شده و حالا در صورت تصادف با یک ماشین لوکس، باید خسارت را تمام و کمال و تا سقف ۱۸۰ میلیون تومان پرداخت کنید.

سقف پوشش بیمه شخص ثالث در حالت معمولی تنها ۹ میلیون تومان است و اگر به یک ماشین ۱۸۰ میلیون تومان خسارت وارد کنید، باید ۱۷۱ میلیون باقی مانده را خودتان بپردازید. بعید است کسی مثل من و شما چنین سرمایه‌ای برای پرداخت خسارت تصادف داشته باشیم و اگر چنین اتفاقی برایمان بیافتد، مجبوریم ماشین یا حتی خانه و زندگی‌مان را بفروشیم.

یک راه حل ساده‌تر از فروش خانه و زندگی، بالا بردن سقف پوشش مالی بیمه شخص ثالث است و اگر تنها یک میلیون و ۸۰۰ هزار تومان بیشتر حق بیمه بپردازید، می‌توانید خیال خودتان را کاملا از پرداخت خسارت مالی تصادف‌های رانندگی راحت کنید.

نمایش بیشتر

نوشته‌های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا