اخبار روزاخبار مهماقتصاد و داراییاقتصادیبانک و بورسدلار و ارزپول وسرمایه

قیمت دلار امروز ۱۴۰۲/۰۶/۲۶

اقتصادناب_قیمت دلار در آخرین معاملات نقدی روز چهارشنبه در کانال ۵۰ هزار تومان، قرار گرفت. در این روز قیمت دلار تحت تاثیر خبرهای سیاسی از مرزهای شمال غرب ایران، مذاکرات علنی و پشت پرده دولت با طرف‌های غربی و افزایش تقاضای سفر در تعطیلات سه روزه اخیر، بالا رفت و به رقم ۵۰ هزار و ۱۰۰ تومان رسید.

 

به گزارش خبرگزاری اقتصادناب، با تعطیلی بازارها و توقف معاملات نقدی، همچنین تحت تاثیر پمپاژ خبرهای مثبت سیاسی درباره آرامش در مرزهای شمال غرب، احتمال توافق موقت میان ایران و آمریکا، افزایش تولید نفت ایران و رسیدن آن به سه میلیون بشکه در روز و همچنین آزادسازی پول‌های بلوکه‌شده ایران که به نظر می‌رسد رنگ واقعیت به خود گرفته است، قیمت دلار در معاملات پشت خطی کاهشی شد و به رقم ۴۹ هزار و ۷۵۰ تومان رسید.

 

در همین حال، بازار پیش بینی می‌کند با پایان یافتن شهریورماه و اتمام تعطیلات تابستانه، تقاضای دلار کاهش یابد و از همین رو به استقبال فصل سرد رفته است. اگرچه در این میان، کارشناسان اقتصادی معتقدند در صورتی که دولت نتواند چاره‌ای عملی برای بهبود وضعیت اقتصادی بیندیشد و توافق با قدرت‌های اقتصادی جهان، به خبر، مذاکره و ثبت تصاویر محدود بماند، زخم اقتصاد دوباره سر باز می‌کند و قیمت دلار را به سمت بالا هدایت خواهد کرد؛ چرا که هنوز هم تورم انتظاری در کف بازارها بالاست و انواع کالا و خدمات با دلار ۶۰ هزار تومانی پیش از عید نوروز قیمت خورده‌اند!

 

با این حال آنچه اکنون پیداست، کنترل قیمت دلار توسط بازارساز است؛ به نحوی که کاهشی‌ها اکنون در معاملات پشت خطی نیز فعال شده‌اند و قیمت دلار را پس از هر جهش، پایین می‌کشند.

 

قیمت ارزهای موثر

 

قیمت دلار نقدی هرات روز گذشته به ۴۹ هزار و ۵۵۰ تومان رسید و در معاملات پشت خطی عصر، دلار در این بازار ۴۹ هزار و ۴۵۰ هزار تومان قیمت خورد. به این ترتیب در این بازار هم کاهشی‌ها از قدرت بیشتری برخوردار بوده‌اند. در همین حال، قیمت دلار در بازار پشت خطی سلیمانیه هم به ۴۹ هزار و ۷۴۰ تومان رسید که روندی کاهشی نشان می‌داد.

 

معاملات پشت خطی طی سه روز گذشته، قیمت یورو را هم پایین کشید. در حالی که قیمت یورو در بازار تهران، پیش از تعطیلات به ۵۳ هزار و ۵۰۰ تومان رسیده بود، در طول روزهای تعطیل کاهشی شد تا در آخرین معاملات پشت خطی روز گذشته روی رقم ۵۳ هزار و ۱۰۰ تومان قرار بگیرد.

 

قیمت درهم امارات اما که در روز چهارشنبه ۱۳ هزار و ۶۱۰ تومان بود، طی تعطیلات افزایش ۹۰ تومانی داشت و به رقم ۱۳ هزار و ۷۰۰ تومان رسید. بر این اساس قیمت دلار درهم، ۵۰ هزار و ۲۷۹ تومان تخمین زده می‌شود. قیمت تتر نیز که همواره برابر با یک دلار آمریکاست، در لحظه تنظیم این گزارش روی رقم ۵۰ هزار و ۲۱۸ تومان قرار دارد.

 

منبع: تجارت نیوز

 

 

نمایش بیشتر

نوشته‌های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا