اخبار مهماقتصادیبیمهویژهپیشخوان

سهامیان مقدم:از بیمه کارافرین استعفاء دادم، از بیمه تعاون هم می روم!

به گزارش اقتصاد ناب سهامیان مقدم در گفتگویی در خصوص حضور همزمانش در دو پست بیمه ای ؛

از بیمه کارافرین استعفاء دادم / از بیمه تعاون هم می روم!

سهامیان : من در بیمه کارآفرین دارای سمتی که مراد آیین نامه ۹۰ است ، نیستم! /از بیمه کار افرین استعفاء دادم ./ حضور من در شرکت بیمه تعاون برای این بوده که به من تلکیف شده چون من اگر نبودم اعضاء هیات مدیره انها کامل نمی شد و با معرفی عضو جدید از بیمه تعاون می روم.

به گزارش خبرنگارسرویس بیمه ای اقتصاد ناب، بیمه مرکزی در خصوص اعضاء هیات مدیره بیمه تعاون اطلاعیه ای صادر کرده که در آن تاکید داشته :

با توجه به وقایع اخیر در شرکت بیمه تعاون و ابهاماتی که در خصوص صلاحیت حرفه ای دو نفر از اعضای هیئت مدیره این شرکت در رسانه های عمومی مطرح گردید بدین وسیله به اطلاع می رساند بیمه مرکزی جمهوری اسلامی ایران طبق قوانین و مقررات در هردوره با اخذ مدارک و مستندات لازم صلاحیت حرفه ای مدیران فنی و اعضای هیات مدیره شرکتهای بیمه را بررسی و اسامی اعضای هیات مدیره ومدیران واجد صلاحیت را در سایت بیمه مرکزی منتشر می نماید لذا صرفا مدیرانی که اسامی آنهادر سایت درج می شوند از نظر بیمه مرکزی مورد تایید شناخته می شوند.

نگاهی به سایت بیمه مرکزی نشان می دهد جواد سهامیان مقدم ، به عنوان رئیس هیات مدیره و به نمایندگی از شرکت تعاونی خدمات رفاهی کارکنان شاغل و بازنشسته بانک توسعه تعاون در ترکیب هیات مدیره بیمه تعاون قرار گرفته است.

وی همچنین در بیمه کارآفرین نیز در پست معاون مدیرعامل بیمه کارآفرین در امور شعب و نمایندگان دارای فعالیت است.

با توجه به اینکه در ماده ۱۴آیین نامه ۴۰  تصریح شده هیچ یک از اعضای هیئت مدیره ، مدیر عامل و قائم مقام مدیر عامل مؤسسه بیمه نمی توانند در سایر مؤسسات بیمه ، کارگزاری ها و نمایندگی های بیمه سمت داشته باشند در این راستا جهت روشن شدن موضوع  گفتگوئی با سهامیان مقدم صورت دادیم.

سهامیان مقدم در خصوص نحوه اجرای ایین نامه ۹۰ در صنعت بیمه گفت:واقعیت این است که از زمانیکه از بیمه ایران خارج شدم روزه کلامی گرفتم و بهتر است در این موارد وارد گفتگو نشوم.

وی در خصوص حضور همزمان وی دربخش اجرائی بیمه کارآفرین و ریاست هیات مدیره بیمه تعاون تصریح کرد:من در بیمه کارآفرین دارای سمتی که مراد آیین نامه ۹۰ است ، نیستم!

سهامیان در خصوص عضویت در هیات مدیره بیمه تعاون هم گفت: من طبق تکلیف در هیات مدیره بیمه تعاون بودم چون اگر من نبودم هیات مدیره این شرکت بیمه ای کامل نمی شد.

وی البته اشاره نکرد که بنا بر چه تکلیفی در ترکیب هیات مدیره بیمه تعاون جای گرفته است.

سهامیان در ادامه گفت: نامه ای تهیه شد تا نفرات جدید هیات مدیره بیمه تعاون  انتخاب شود البته نه به این دلیل که حضور من اشکال ایین نامه ای دارد !

به گفته وی طبق قانون تجارت وقتی برای کسی حکمی به عنوان عضو هیات مدیره صادر می شود تا نفر جایگزین معرفی نشود این شخص موظف است که وظایف خود را انجام دهد.

سهامیان تاکید کرد : ما نامه ای نوشتیم و منتظریم که یک نفر به جای من معرفی شود و دیگر در این شرکت بیمه ای دارای هیچ سمتی نخواهم بود.

وی در خصوص پست معاونت مدیر عامل بیمه کارافرین در امور شعب هم گفت امسال من استعفاء دادم و در این شرکت نیستم.

به گفته وی البته گاها به عنوان مشاور در این شرکت بیمه ای حضور دارم ضمن اینکه من از این شرکت هیچ حقوق و مزایائی دریافت نکردم.

بنابراین گزارش ، این گفته های سهامیان مقدم نشان می دهد ،وی به تازگی و در سال جدید از بیمه کارآفرین استعفاء داده که بر این امر صحه می گذارد که رسما پیش ازین  در پست معاونت مدیرعامل بیمه کارآفرین ایفاء نقش داشته است در حالیکه از سوی دیگر اذعان می دارد که در این شرکت بیمه ای دارای سمتی که مراد ایین نامه ۹۰ است ، نبوده است !

ضمن اینکه وی طی این مدت در ترکیب هیات مدیره بیمه تعاون نیز نقش آفرینی کرده است اما وی در اظهار نظری گفته است حضور من در شرکت بیمه تعاون برای این بوده که به من تلکیف شده چون من اگر نبودم اعضاء هیات مدیره انها کامل نمی شد.

حال باید دید کدام یک از پستهای مدیریتی در شرکتهای بیمه مراد آیین نامه ۹۰ می شود؟!

لازم بذکر است ، جدای ازاین نمونه در موارد بسیاری اجرای سلیقه ای آین نامه ۹۰ از سوی نهاد ناظر مورد انتقاد قرار گرفته است.

نمایش بیشتر

نوشته‌های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا