اخبار مهماقتصادیبیمهپیشخوان

بی توجهی مجلس به تامین اعتبار لازم برای پزشک خانواده

 

” اقتصادناب_دکتر محمد شریعتی رئیس ستاد اجرایی پزشک خانواده ،کمبود منابع ، تغییر مدیریت ها وبی توجهی مجلس در پیگیری ومطالبه اجرای قانون پزشک خانواده را دلایل عقب ماندن این طرح از زمانبندی اجرای آن دانست. “

به گزارش اقتصادناب، شریعتی گفت:دیگر کشور امکان تحمل شرایط موجود در نظام سلامت را ندارد ورفتن به سوی پزشک خانواده یک اجبار است ونه یک انتخاب.

شریعتی که با ویژه برنامه مخاطب خاص رادیو سلامت گفتگو می کرد، گفت :ضمن اینکه با افزایش هزینه های درمانی ولزوم افزایش اعتبارات بخش سلامت وافزایش دریافتی پزشکان شاغل در پزشک خانواده را الزامی است اما ناسپاسی نمی کنم و قدردانی بیمه هایی هستم که باوجود از دست دادن بخش قابل توجهی از منابع خود در همین شرایط موجود پرداختی آها به پزشکان طرف قرارداد با پزشک خانواده بهتر ومناسب تر از سایرین وپزشکان دیگر نقاط کشور است .

شریعتی گفت:پزشک خانواده بعد از عزل خانم دکتر دستجردی از شتاب خود افتاد واکنون با پرونده الکترونیک سلامت به روند روبه جلوی خود افتاده است.

شریعتی در مورد چرایی بی توجهی مجلس به تامین اعتبار لازم برای پزشک خانواده گفت:وقتی در جایی بیمارستانی دارای امکانات لازم نباشد به چشم می آید وتامین آن به چشم می آید امادرمورد بهداشت اینگونه نیست ومردم در اتخابات آینده به نمایندگانی رای بدهند که طرف دار پزشک خانواده باشد.

در ادامه مجری برنامه از شریعتی پرسیدکه،آیا امکان اجرای پزشک خانواده به شکل کامل آن ، بدون اینکه رئیس جمهور بخواهند روزی نیم ساعت تا یک ساعت از وقت خود را به اختصاص بدهند میسر است؟گفت نه میسر نیست .

دکتر محمود رادپی،رئیس سابق اسناد پزشکی مازندران در مورد هزینه ها ی پزشک خانواده برای سازمان تامین اجتماعی گفت :آنچه در دوران مسوولیتم رادرمقام ارزیابی بخواهم بگویم ،واقعیت این است که پزشک خانواده از نظر مالی به نفع سازمان تامین اجتماعی بوده است.

رادپی عدم اطلاع رسانی کافی بین عموم مردم را یکی از دلایل عدم استقبال مردم دانست وعدم تامین منابع کافی ووضعیت نامشخص خرید خدمت ماماهای شاغل در طرح ۳۶درصدی دستمزدها ورشد شدید اجاره بخهارا چالش های اصلی پزشکان شاغل در پزشک خانواده دانست .

نمایش بیشتر

نوشته‌های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا