اجتماعیاخبار مهمبیمهویژه

انتشار برآوردهای غیر کارشناسی از میزان خسارت اتوبوس دانشگاه آزاد حرفه ای نیست

اقتصادناب_در پی حادثه ناگوار تصادف دانشجویان دانشگاه علوم تحقیقات برخی رسانه های غیر بیمه ای در خصوص تخمین دیه و خسارات جانی این حادثه دلخراش اخباری را منتشر کردند که به نظر می رسد غیر واقعی بوده و تطابقی با اصول فنی بیمه گری و محاسبه دیه ندارد .

به گزارش اقتصادناب،در پی حادثه ناگوار تصادف  دانشجویان دانشگاه علوم تحقیقات برخی رسانه های غیر بیمه ای در خصوص تخمین دیه و خسارات جانی این حادثه دلخراش اخباری را منتشر کردند که به نظر می رسد غیر واقعی بوده و تطابقی با اصول فنی بیمه گری و محاسبه دیه ندارد .

در حالیکه در شرایط فعلی جامعه داغدار تصادف اخیر است و در شوک این حادثه فرو رفته برخی اظهار نظرهای غیر کارشناسی نه تنها کمکی به بهبود شرایط نمی کند بلکه می تواند شرایط را بغرنج تر گرداند.

بدون شک تعیین دیه و تخمین خسارت تصادف مستلزم بررسی کارشناسی و طی شدن  مراحل ارزیابی خسارت جانی است که این امر صرفا توسط کارشناسان ذیربط قابل انجام است ضمن اینکه در این مورد بخصوص برخی فاکتورها مانند میزان تقصیر و مسوولیت  دانشگاه ازاد در وقوع حادثه مربوطه نیر باید با ارزیابی دقیق مشخص گردد.

لازم بذکر است ، بیمه اسیا در یک اقدام به موقع ضمن همدردی با خانواده جان باختگان ابراز و آمادگی خود برای ایفای تعهدات را اعلام کرد که بدون شک این اقدام بیمه آسیا بابت اعلام رسانه ای مسئولیت بیمه ای این حادثه ، شایسته تقدیر است چرا که بیمه گر قرار نیست فقط در زمان دریافت حق بیمه همراه بیمه گذار باشد بلکه همراهی در زمان وقوع خسارت نیز نشانه تعهد بیمه گر است بخصوص در مواردی مانند نمونه مذکور که بحث ایفاء تعهدات اجتماعی هم مطرح می شود.

این گزارش حاکی است که به نظر می رسد برخی پیش بینی های غیر کارشناسی از میزان خسارت در شرایط فعلی حرفه ای به نظر نمی رسد و طبق اصول کارشناسی بیمه گری باید منتظر گزارش نهائی کارشناسان و ارزیابان خسارت باشیم .

نمایش بیشتر

نوشته‌های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا