اجتماعیاخبار مهماقتصادیویژهپیشخوانکرمانشاه

اقتصادناب_کرمانشاه| ۹۵۰۰ واحد آسیب‌دیده در مناطق زلزله‌زده مربوط به مددجویان کمیته امداد است

اقتصادناب_استاندار کرمانشاه گفت: ۹۵۰۰ واحد از مجموع واحدهای تخریب‌شده یا تعمیری در مناطق زلزله‌زده استان کرمانشاه مربوط به مددجویان کمیته امداد امام خمینی(ره) است.

به گزارش پایگاه تحلیلی خبری اقتصادناب از سرپل‌ذهاب، هوشنگ بازوند امروز در آیین افتتاح ۵۰۰ واحد مسکونی در مناطق زلزله‌زده استان اظهار داشت: از ۹۴ هزار واحد تخریبی یا تعمیری در زلزله ۹۵۰۰ مورد متعلق به مددجویان کمیته امداد است و کمیته امداد از روز نخست با کمک بنیاد مسکن وارد عرصه شد.

وی با بیان اینکه امروز بیش از ۵۷۰ واحد مددجویی در مناطق زلزله‌زده به بهره‌برداری رسید عنوان کرد: برای ساخت این واحدها اعتباری دولت تخصیص داد و اعتباری نیز از منابع داخلی کمیته امداد تأمین شد.

بازوند گفت: اقدام دولت در جریان زلزله بی‌سابقه بود به طوری که حدود ۵۳۵۳ میلیارد تومان در قالب کمک‌های بلاعوض، تسهیلات بانکی و اعتبارات عمرانی تأمین اعتبار شد.

وی با اشاره به اینکه امروز ۱۱ هزار و ۵۰۰ نفر در امر بازسازی مناطق زلزله‌زده مشغول به کار هستند افزود: امروز حدود هفت ماه و ۱۱ روز از زلزله می‌گذرد و رئیس کمیته امداد کشور نخستین مدیری بود که برای مشارکت در بازسازی اعلام آمادگی کرد.

نمایش بیشتر

نوشته‌های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا