اجتماعیاخبار مهمفرهنگیویژهپیشخوانکرمانشاه

اقتصادناب_کرمانشاه؛راهداری کرمانشاه آماده میزبانی از گردشگران است

کرمانشاه- اقتصادناب- ​مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان کرمانشاه گفت: این اداره کل در ۲ بخش حمل و نقل مسافر و ایمن سازی جاده ها برای میزبانی از گردشگران در استان آماده است.

به گزارش اقتصادناب بهمن خسروانی روز شنبه در گفت و گویی ۹افزود: با توجه به نزدیک شدن به فصل تابستان و آغاز موج اول سفرهای تابستانی در ۲ بخش حمل و نقل مسافر و ایمن سازی جاده ها اقدامات لازم توسط این اداره کل انجام شده و برای میزبانی و جابجایی مسافران آمادگی کامل داریم.
وی تعداد ناوگان عمومی فعال استان را ۲۱۰ دستگاه اتوبوس، ۹۸۵ دستگاه مینی بوس و ۷۸۷ دستگاه خودرو سواری ذکر کرد.
وی با بیان اینکه ۷۰ شرکت مسافربری اکنون در استان فعال است، گفت: از این تعداد، ۳۳ شرکت در بخش حمل و نقل اتوبوس،۲۷ شرکت در حمل و نقل مینی بوس و ۱۰ شرکت در بخش سواری فعالیت دارند.
او همچنین به اقداماتی نظیر بررسی و سرکشی بر وضعیت مجتمع ها، رستوران ها و نمازخانه های بین راهی و آماده سازی و تجهیز پاسگاه های پلیس راه اشاره کرد و افزود: تعداد ۲۷ باب مجتمع خدماتی رفاهی بین راهی آماده خدمات رسانی به کاربران جاده ای هستند.
وی با تاکید بر اهمیت نقش مدیر فنی بر سلامت سفر گفت: با توجه به اینکه شرکت های مسافری مجاز به صدور صورت وضعیت برای وسایل نقلیه فاقد گواهی معتبر نمی باشند، مالکان ناوگان حمل و نقل عمومی بین شهری مکلف هستند با مراجعه به مراکز معاینه فنی و طی مراحل لازم نسبت به دریافت گواهی مربوطه اقدام نمایند.
مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان کرمانشاه همچنین سلامت جسمی و روحی رانندگان در انجام سفرهای بین شهری و تاثیر آن را در کاهش مخاطرات جاده ای امری ضروری دانست و افزود: به منظور حصول اطمینان از سلامت رانندگان حرفه ای و در راستای تامین و ارتقای ایمنی سفرهای بین شهری انجام معاینات مربوطه و دریافت تاییدیه سلامت از سوی مراکز طب کار توسط رانندگان امری مهم و لازم است.
خسروانی افزود: اعتبار کارت سلامت برای رانندگان تا سن ۴۰ سال، ۲ سال و برای رانندگان بالای ۴۰ سال یک سال می باشد.
وی خاطرنشان کرد: همچنین اقداماتی نظیر لکه گیری جاده ها، تجهیز محورها به تابلوهای هشداردهنده، اطلاع رسانی و ترافیکی، نصب و مرمت چراغ های چشمک زن، رنگ آمیزی، خط کشی و بهسازی و مرمت روشنایی حاشیه راه ها از دیگر اقدامات صورت گرفته بخش راهداری این مجموعه در راستای ایمن سازی راه ها و تسهیل سفر می باشد.
وی با ابراز امیدواری از جلب رضایت بیش از پیش مسافران و میهمانان تابستانی گفت: مسافران و کاربران جاده ای می توانند در صورت مشاهده هرگونه تخلف از سوی شرکت ها، رانندگان و یا مشکلات موجود در جاده ها این اداره کل را از طریق ارسال پیام به سامانه ۳۰۰۰۱۴۳ ، تلفن گویای ۳۸۲۲۲۴۴۶ و یا مراجعه حضوری به دفتر نمایندگی اداره کل در پایانه شهید کاویانی شکایات، انتقادات و یا پیشنهادات خود را مطرح و پیگیری نمایند.
استان کرمانشاه در مجموع بیش از هشت هزار کیلومتر راه اصلی، فرعی و روستایی دارد.
استان کرمانشاه یکی از مقاصد گردشگری غرب کشور است که علاوه بر مساجد تاریخی و جاذبه های طبیعی بسیار زیاد و دلنواز بیش از ۲ هزار و ۲۰۰ اثر تاریخی ثبت ملی شده در این استان وجود دارد.
مجموعه تاریخی طاق بستان، محوطه باستانی بیستون، معبد آناهیتا و سنگ نوشته و نقش برجسته آنوبانی نی با چهار هزار و ۸۰۰ سال قدمت در سرپل ذهاب از مهمترین آثار تاریخی استان است.
براساس آثار موجود تاریخی، کرمانشاه ۱۰۰ هزار سال قدمت دارد و بخش کوچکی از شاهکارهای خلقت پروردگار را می توان در این استان زیبا به چشم دید.
نوروز امسال بیش از یک میلیون و ۵۰۰ هزار نفر گردشگر داخلی و خارجی از جاذبه های طبیعی و تاریخی استان کرمانشاه دیدن کردند.

نمایش بیشتر

نوشته‌های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا