اجتماعیاخبار مهماقتصادیبیمهفارسفرهنگیویژهپیشخوان

اقتصادناب_آباده زنان سرپرست خانوار بیمه می‌شوند

اقتصادناب آباده_ وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی از تخصیص ۲۲۰ میلیارد تومان اعتبار برای بیمه زنان سرپرست خانوار در سال جاری خبر داد.

به گزارش اقتصادناب به نقل از مهر، علی ربیعی در جشن کارگری شهرستان آباده، گفت: در حوزه کار با مشکلات عدیده ای مواجه هستیم، از یک سو درآمد کارگران پاسخگوی هزینه های نیست و از سوی دیگر هم کارفرمایان توان پرداخت حقوق به نیروی کار بیش از آنچه تاکنون پرداخت کرده را ندارد.

وی با بیان اینکه کارفرمایان به دلیل شرایط خاص اقتصادی افزایش بالغ بر ۱۹ درصدی حقوق برای سال جاری را به سختی قبول کردند گفت: افزایش قدرت خرید کارگران و بالا بردن توان تولید کارفرمایان از سیاستهای توام دولت است.

وزیر تعاون کار و رفاه اجتماعی با بیان اینکه در دولت تدبیر و امید حقوق کارگران و بازنشستگان بیش از نرخ تورم افزایش داشت ادامه داد: متاسفانه تا قبل از دولت تدبیر و امید به دلیل تورم بالا و عدم افزایش حقوق کارگران متناسب با نرخ تورم افزایش نیافت و قدرت خرید این قشر به شدت کاهش یافت که دولت تدبیر و امید تلاش کرد با ترمیم حقوق سالانه کارگران بیش از نرخ تورم از کاهش قدرت خرید کارگران جلوگیری کرد.

وی با بیان اینکه کارگران سربازان اصلی اقتصاد مقاومتی هستند اضافه کرد: کارگران با افزایش بهره وری و کیفیت تولید می توانند زمینه ساز رونق تولید باشند و بدینوسیله رونق اقتصادی را محقق کرده و در نهایت درآمد خود را از طریق بالا بردن توان مالی کارفرمایان افزایش دهند.

ربیعی با بیان اینکه نیروی کار به دلیل شرایط قبلی اقتصادی با ۱۰ سال تاخیر وارد بازار کار شد افزود: تلاش میشود این تاخیر ۱۰ ساله به گونه ای جبران شود که آنها بتوانند به راحتی شاغل شوند.

وی گفت: در سال جاری ۳ هزار و ۲۰۰ میلیارد تومان به بازنشستگان لشکری و کشوری با طبقات حقوقی پایین و ۶۰۰ میلیارد تومان برای مسکن و معیشت بازنشستگان تامین اجتماعی اختصاص یافته است.

ربیعی اختصاص ۲۲۰ میلیارد تومان برای بیمه زنان سرپرست خانوار، افزایش وام بازنشستگان، اجرای سیاست های فقرزدایی، محدود کردن فقر مطلق و محو کردن فقر شدید را از دیگر برنامه های امسال وزارتخانه متبوعه اش نام برد.

وزیر تعاون کار و رفاه اجتماعی در بخش دیگری از سخنان خود گفت: با برخی حقوق های کارگری نمیتوان در شهرهای بزرگ زندگی کرد اما چه کنیم که راه بهتری نمی شناسیم.

ربیعی اظهار داشت: وضعیت خوب نیست اما راه بهتری که بتواند این وضعیت را بهبود بخشد نمی شناسم.

وزیر کار با بیان اینکه اهل نرم حرف زدن هستم اما به کسی باج نداده ام افزود: در دوره فعالیت خود تلاش کرده ام به سالمترین شیوه کار کنم و صندوق های بازنشستگی را که در حال کارپردازی بودند را نجات دهم که خوشبختانه موفق شدم.

وی با اشاره به تخصیص ۲۵ میلیارد تومان تسهیلات اشتغالزایی و تثبیت اشتغال گفت: با توجه به میانگین ۵۰ میلیون تومانی برای ایجاد هر شغل پایدار، این تسهیلات میتواند اشتعال خوبی ایجاد کند البته اشتغال فقط استخدام نیست و میتوان با افزایش مهارت کسب و کار کوچک راه اندازی کرد.

نمایش بیشتر

نوشته‌های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا