اخبار مهماقتصادیصنعت،معدن و تجارتویژهپیشخوان

افتتاح شهرک صنعتی پوشاک تا آخر تابستان

معاون سازمان صنایع ‌کوچک وشهرک های صنعتی ایران با اعلام اینکه بهره‌برداری از شهرک تخصصی پوشاک تا پایان تابستان سال جاری کلید می خورد، گفت: بهره‌برداری کامل از ۲۰۶ هکتار مساحت مربوط به این شهرک تخصصی، تا پایان سال ۱۳۹۸ طول می‌کشد.

فرشاد مقیمی از اخذ مجوز زیست محیطی از سازمان حفاظت از محیط‌زیست برای ساخت شهرک تخصصی پوشاک در استان تهران خبرداد و گفت: مفاد تفاهم پنج‌نامه جانبه در حال اجراست و تاکنون تامین ۲ مگاوات برق از شبکه انتقال KV ۲۰ عبوری از شهرک صنعتی پوشاک تامین شده است.

به گزارش اقتصاد ناب،معاون برنامه ریزی سازمان صنایع ‌کوچک وشهرک های صنعتی ایران، با اشاره به تفاهم نامه پنج‌جانبه سازمان با وزارت تعاون، کار ورفاه اجتماعی، انجمن پوشاک، صندوق ضمانت سرمایه‌گذاری تعاون و بانک توسعه تعاون، اظهار کرد: براساس این تفاهم‌نامه مطالعات طراحی فاز یک با همکاری انجمن پوشاک انجام ‌گرفته است.

وی افزود: همچنین مطالعات طراحی فاز IT و تایید نقشه های شهرسازی توسط کمیته فنی شرکت اخذ و کلیه اسناد مناقصه جهت عملیات خاکی، منابع زمینی، آب های سطحی‌آماده شده است.

وی از انتخاب مشاور جهت طراحی و روشنایی شبکه توزیع ۲۰ کیلو ولت و همچنین گاز رسانی به شهرک صنعتی پوشاک خبرداد و گفت: مجوزهای لازم جهت تغییر کاربری اراضی این شهرک از کارگروه زیر بنایی وشورای برنامه ریزی استان اخذ شده است.

معاون برنامه ریزی سازمان صنایع کوچک وشهرک های صنعتی ایران همچنین با اشاره به اخذ مجوز زیست محیطی از سازمان حفاظت از محیط زیست، خاطر نشان کرد: در حال حاضر مطالعات لازم جهت طراحی راه های دسترسی واخذ از اداره کل راهداری و حمل وجاده ای استان تهران انجام شده است.

مقیمی در خصوص اراضی این شهرک صنعتی گفت: اسناد مالکیت اراضی به مساحت ۲۰۶ هکتار بخش خصوصی به این شرکت انتقال یافته است.

بنابر این گزارش، رئیس‌جمهوری سال ۱۳۹۵ کلنگ‌زنی این پروژه را انجام داد و پیشرفت آن در دستور کار قرار گرفت تا بتوان با گردآوری مجموعه‌ای از واحدهای مختلف صنعت پوشاک شهرک صنعتی آن را در محلی به موقعیت جغرافیایی روبروی حرم‌مطهر امام خمینی (ره) به بهره‌برداری رساند.

گفتنی است، شهرک تخصصی پوشاک اولین شهرکی است که بر اساس نیاز داخلی طراحی شده و سراسر زنجیره تولید پوشاک از تامین مواد اولیه، مد، طراحی و… را شامل می‌شود.

نمایش بیشتر

نوشته‌های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا