اخبار مهماقتصاد و داراییاقتصادیبیمهپول وسرمایهپیشخوان

۳هزارو۱۹ریال سود به ازای هر سهم در بیمه کوثر

در صورت‌های مالی 6ماهه شناسایی شد

اقتصادناب_۳هزار و۱۹ریال سود در صورت‌های مالی حسابرسی شده در دوره ۶ماهه منتهی به ۳۱شهریور ماه سال۹۹ شناسایی شد.

به گزارش اقتصادناب به نقل از  روابط‌عمومی و اعلام معاون مالی بیمه کوثر، این شرکت در این دوره افزایش سرمایه ۴۱ درصدی را به ثبت رسانده و با لحاظ سرمایه جدید نسبت به دوره مشابه سال ۱۳۹۸ ، سود هر سهم ۷۵۴ درصد رشد داشته است.

مصطفی مقصودی افزود: براساس عملکرد ۶ماهه برای دوره مالی منتهی به  ۳۱ شهریورماه مبلغ ۱۰هزارو۶۵۰میلیارد‌ ریال سود خالص محقق شده است.

وی از رشد ۲۹درصدی حق‌بیمه صادره نسبت به دوره مشابه سال گذشته خبرداد و خاطرنشان‌کرد: در این دوره ۱۱هزارو۴۴۵میلیارد ریال حق‌بیمه صادر شده است.

معاون مالی بیمه کوثر با بیان اینکه در شرایط اقتصادی کنونی مسئولان شرکت بیمه کوثر با هدف‌گذاری‌های کوتاه‌مدت توانستند در بخش سرمایه‌گذاری موفقیت‌های خوبی به دست‌ آورند، خاطرنشان‌کرد: سرمایه‌گذاری در بخش‌های مختلف و سودده اقتصادی نیز از عوامل تاثیرگذار در افزایش سوداوری شرکت است.

مصطفی مقصودی کاهش محسوس بندهای حسابرسی در سه سال اخیر را از دستاوردهای مهم شرکت در راستای اجرای قوانین و شفافیت هر چه بیشتر دانست و تصریح‌کرد: هرچند بحران اقتصادی ناشی از کرونا و تحریم‌ها منجر به کاهش ورود منابع مالی به علت رکود اقتصادی حاکم بر جامعه شده است، اما در این معاونت سعی بر آن شد که با شفاف‌سازی حساب‌ها، پیگیری مطالبات سنواتی و مدیریت حق‌بیمه‌های وصولی و همچنین جذب دارایی‌های ثابت و اوراق خزانه اسلامی تاثیر این عوامل تا حد چشمگیری کاهش یابد و خوشبختانه توانسته‌ایم از لحاظ تامین منابع مالی در شرکت موفق عمل کنیم.

نمایش بیشتر

نوشته‌های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا