اجتماعیاخبار مهماقتصادیبیمهویژهپیشخوان

۶٫۵ میلیون نفر بیمه ندارند

 

اقتصادناب_”مدیرعامل بیمه سلامت گفت: بر اساس آمار سازمان آمار کشور حدود ۶ و نیم میلیون نفر در کشور فاقد بیمه هستند که بیمه شدن این میزان بیمه نشده برای بیمه سلامت سالانه حدود سه هزارمیلیارتومان هزینه دارد.

 

به گزارش  اقتصادناب طاهر موهبتی اظهار داشت: بسیاری از مردم منتظر هستند هر وقت دچار بیماری شدند و به بیمه نیاز داشتند، خود را بیمه کنند که این موضوع تعداد بیمه شدگان را قابل تغییر کرده است.
وی اضافه کرد: هر چقدر هم که در حوزه مدیریت و پیشگیری هزینه شود، اما نمی‌توان به مردم گفت که بیمار نشوید؛ بنابراین وقتی سالانه ۱۹۰ میلیون بار مراجعه به پزشک و مراکز درمانی داریم، طبیعی است که هزینه‌ها زیاد است. زمانی هم که شرایط اقتصادی سخت شود طبیعی است که در حوزه سلامت آثار آن بر مردم سخت گیرانه‌تر می‌شود و لازم است در این حوزه حمایت‌های لازم صورت گیرد.
مدیرعامل بیمه سلامت با بیان اینکه بودجه سال ٩٨ را با مبلغ ٢٣ هزار میلیارد تومان پیشنهاد داده‌ایم، اظهار داشت: لازم است که بودجه سال آینده بیمه سلامت واقعی دیده شود.

وی گفت: امیدواریم بودجه طرح تحول سلامت نیز برای سال آینده واقعی تدوین شود؛ جمعیتی که ما باید به آنها خدمت ارایه دهیم، مشخص است؛ البته در جریان محدودیت مالی دولت قرار داریم ولی موضوعی که باید به آن توجه کرد این است که نباید این محدودیت به حوزه سلامت مردم وارد شود.
موهبتی افزود: از سازمان برنامه و بودجه و همچنین مجلس درخواست می‌کنیم که به بودجه این بخش توجه بیشتری کنند و حوزه سلامت و طرح تحول را واقعی ببینند تا نتایج این توجه‌ها در بیمه سلامت نیز نمایان شود. باید توجه کنیم مردم به دلیل هزینه‌های سلامت زیرخط فقر نروند و مشکلی برایشان ایجاد نشود.
مدیرعامل سازمان بیمه سلامت ایران با اشاره به بودجه پیشنهادی این سازمان برای سال آتی، تاکید کرد: در صورت ایجاد محدودیت منابع، لازم است حوزه سلامت آخرین جایی باشد که این محدودیت‌ها در آن اعمال ‌شود.

مدیرعامل سازمان بیمه سلامت با تاکید بر اینکه به دلیل تحریم‌های ظالمانه و تاثیرات آن لازم است مراقبت بیشتری را نسبت به بخش سلامت داشته باشیم، ابراز امیدواری کرد: سال آینده به گونه ای نباشد که کسری اعتبارات‌ بیمه سلامت همچون سال های قبل تکرار شود.

نمایش بیشتر

نوشته‌های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا