اخبار مهماقتصاد و داراییاقتصادیبیمهپول وسرمایهپیشخوان

یک پیام تبریک و چند سوال کلیدی از افشاری،مدیر عامل بیمه توسعه

اقتصادناب_در حالی افشاری مدیر عامل بیمه توسعه ، سالگرد تاسیس این شرکت را تبریک گفته و بیمه توسعه را درخت تنومند هفده ساله و در مسیر بازگشت مجدد به صنعت بیمه معرفی کرده که شاید بهتر است در شرایط فعلی به چند سوال کلیدی پاسخ داده شود.

به گزارش اقتصادناب افشاری، مدیر عامل بیمه توسعه ، در پیامی سالروز تاسیس بیمه توسعه را تبریک گفته و عنوان داشته هفده سال از تاسیس این شرکت می گذرد اما این شرکت در سال ۹۲ دچار بحران شد .
اما مدیر عامل بیمه توسعه بدین امر اشاره نداشته که بیمه توسعه از اواسط دهه ۸۰ دچار بحران شد به طوریکه حتی در دوران ریاست همتی رئیس کل پیشین بیمه مرکزی (در دوره اول ریاست)  نیز هشدارهایی را دریافت کرد.
بدون شک اینکه چرا این شرکت بحران زده طی این سالها با هشدار جدی نهادهای نظارتی روبرو نشده خود جای سوال دارد .
در جای دیگری وی اذعان داشته در سال ۹۴ و از طریق فروش اموال خود  سرانجام موفق به پرداخت تعهدات بیمه گذاران شده اما افشاری بدین نکته نیز اشاره نکرده که چرا پرداخت زیان دیدگان این همه به طول انجامیده، لازم بذکر است که شاید برخی علت این امر را به طول انجامیدن فروش املاک و طی شدن  مراحل قانونی  می دانند که بدون شک با توجه به ارزش مادی املاک توسعه و موغوب بودن ان نمی تواند توجیه قانع کننده ای باشد.
جالب است که افشاری در قسمتی از پیام تبریک خود می گوید پرداخت خسارت بدون کمک گرفتن از منابع دولتی و فشار به اقتصاد کشور است و ازین اقدام به عنوان ازمونی موفقیت امیز برای صنعت بیمه کشور یاد کرده در حالیکه بر کسی پوشیده نیست که بیمه ایران به عنوان یک شرکت دولتی طی چند سال اخیر بیشترین انرژی را صرف رتق و فتق امور بیمه توسعه کرد از طرفی بیمه مرکزی نیز به عنوان یک نهاد دولتی هزینه های قابل توجهی چه به لحاظ مادی و معنوی صرف کرد.

در حالیکه افشاری از بیمه توسعه به عنوان درخت تنومندی یاد می کند که حالا می خواهد دوباره با اقتدار بازوی توانمند صنعت بیمه باشد، بهتر است به سوالات زیر نیز پاسخ دهد:
۱-آیا بیمه توسعه در سال ۹۲ دچار بحران شد ؟
۲-ایا باید  هزینه سالها بی توجهی مدیران کلیدی بیمه توسعه به اصول و فنون بیمه گری را  مردم  بدهند؟
۳- با وجود دارائی های قابل توجه بیمه توسعه ، چرا ایفاء تعهدات مردم چندین سال به طول انجامید؟
۴-لطفا نظر خود را در مورد ترکیب هیات مدیره بیمه توسعه هم بگوئید؟
۵-زندانی شدن بیمه گذاری که با وجود خرید بیمه نامه ، دچار خسران شده آسیب های اجتماعی وفردی زیادی به خانواده ها وارد کرد، بیمه توسعه چگونه می خواهد پاسخگوی زیان معنوی زندانیانی باشد که با وجود عمل به قانون و تهیه بیمه نامه باز هم دچار خسران شدند؟

۵-احیاء برند بیمه توسعه با چه هدفی در حال تحقق است؟

۶-ترازمالی سالهای گذشته کجاست مسئول افشاء و اطلاع رسانی کیست (اگرچه بیمه توسعه در مرحله ایفاء تعهدات و پرداخت خسارت زیان دیدگان بوده اما عملکرد این شرکت باید در دسترس عمومی قرار بگیرد)

نمایش بیشتر

نوشته‌های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا