اخبار مهماقتصاد و داراییاقتصادیبیمهپول وسرمایهپیشخوان

یکی از عوارض تحمیلی بر صنعت بیمه حذف شد

با پیگیری سندیکای بیمه گران ایران

اقتصادناب_با پیگیری های مستمر حقوقی سندیکای بیمه گران ایران طی هجده ماه گذشته عوارض تحمیلی شورا و شهرداری کلانشهر مشهد برای شرکتهای بیمه حذف شد.

به گزارش اقتصادناب سندیکای بیمه گران ایران اعلام کرد ، در یک روند حقوقی طولانی و پیچیده، سندیکای بیمه گران توانست در راستای دفاع از حقوق حقه اعضا، عوارض غیرقانونی تحمیلی یک کلانشهر برصنعت بیمه را، در هیئت رسیدگی به تخلفات شوراهای شهر ابطال نماید.
هیأت مرکزی حل اختلاف و رسیدگی به شکایات شوراهای شهر که بر اساس قانون تشکیلات، وظایف و انتخابات شوراهای اسلامی کشور و انتخاب شهرداران فعالیت دارد، با شکایت دبیرکل سندیکای بیمه گران ایران در روزهای پایانی سال ۱۳۹۹ تشکیل جلسه داد و پس از استماع دفاعیات نمایندگان حقوقی این سندیکا و بررسی صدها صفحه مستندات، بصورت قطعی رای به ابطال مصوبات دریافت عوارض فوق الذکر داد.
براساس این گزارش شورای شهر کلانشهر مورد اشاره طی مصوباتی در سالهای ۸۳ و ۸۴، بصورت یکجانبه و خلاف مقررات، عوارضی را بر  شرکتهای بیمه فعال در این شهر وضع کرد که این موضوع فعالیت شعب شرکتهای بیمه در این شهر را با مشکل روبرو کرده بود و همواره پیگیریهای مستقیم و مستمر سندیکا و موسسات بیمه از این نهاد شهری بی نتیجه بود.
گفتنی است موضوع عوارض تحمیلی از مشکلات و نگرانی های بزرگ بیمه گران است که همواره بعنوان مانع جهت افزایش ضریب نفوذ و تحقق اهداف ملی صنعت بیمه مطرح است و بنابنظر کارشناسان حذف عوارض می تواند گام مهمی در راستای توسعه ضریب نفوذ بیمه باشد.

نمایش بیشتر

نوشته‌های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا