اجتماعیاخبار مهماقتصادیبیمهویژهپیشخوان

یافتن آدرس موقعیت درست خسارت وقوع یافته / قسمت اول

یافتن آدرس موقعیت درست خسارت وقوع یافته / قسمت اول

نوشتن آدرس صحیح ،درست و سهل الدسترس محل بیمه شده خصوصا” از سوی نمایندگی های بیمه در همان مقطع صدور بیمه نامه که میخواهند بیمه نامه را بفروشند بسیار مهم هست .

 اقتصادناب در مراحل بیمه گری از بازاریابی تا فروش و صدور و پرداخت خسارت ، یکی از مراحلی که کمتر بدان پرداخته شده و از اهمیت بسزائی نیز برخوردار است مرحله ارزیابی خسارت است .
بدیهی است که بیشتزین تقلبات و تخلفات در صنعت بیمه در مرحله خسارت به وقوع می پیوندد و در صورتیکه اطلاع رسانی شفاف در این زمینه صورت گیرد علاوه بر اینکه از وقوع تقلبات پیشگیری می شود ، به مقوله ارزیابی صحیح ریسک نیز توجه خواهد شد .
در این راستا برخی تجارب ارزیابان خسارت به صورت موردی و پیوسته از طریق این رسانه منتشر می شود.

یکی از همکاران بیمه گر با موبایلم تماس گرفت. گوشی رو برداشتم از شرکت بیمه …… بود پس از سلام و احوال پرسی گفتند که آیا وقت دارم یک بازدید خسارتی بسیار فوری بروم . پس از تائید آدرس را پشت تلفن خواند و بعلت سرعت کار فرمودند که بعدا بیمه نامه و سایر موارد مورد نیاز را ارسال خواهند نمود.

آدرسی که احساس میشد یک مشکلی درون  آدرس هست پرسیدم آدرس درسته گفتند بله همین آدرس در بیمه نامه هم نوشته شده است .
به آن آدرس داده شده رفتم ولیکن برای یافتن صحیح آدرس داده شده چندین بار با بیمه گر تماس گرفته شد تا شماره بیمه گذار را بدهند و بعد از تقریبا” یک ساعت تاخیر بدلیل گشتن بدنبال ادرس مورد نظر در خیابانهای مجاور و اصلی بلاخره آدرس رو پیدا کردم ما بین آدرس خ اصلی و آدرس کوچه فرعی دو خیابان فراموش شده بود.

نوشتن آدرس صحیح ،درست و سهل الدسترس محل بیمه شده خصوصا” از سوی نمایندگی های بیمه  در همان مقطع صدور بیمه نامه که میخواهند بیمه نامه را بفروشند بسیار مهم هست .
مهم هست که در زمان صدور به روزی بیندیشند که نیاز به بازدید ادواری دارد و یا میخواهند خسارت به آن شرکت یا بنده خدا پرداخت نمایند و با این نگاه بیمه نامه را بفروشند که فردی میخواهد به این ادرس مراجعه نماید بدون تماس با بیمه گذار ویا بیمه شد.
آدرس دقیق و درست  ویا اصول آدرس نویسی اینست که از اصلی ترین خیابان آدرس شروع میگردد تا پس از ان به خیابان های اصلی درجه ۲ وسپس به خیابان های فرعی و سپس به کوی و کوچه و بن بست و پلاک برسد و اگر با یک کروکی هم همراه گردد بسیار مناسب خواهد بود . این موضوع سبب میگردد که در زمان یافتن آدرس توسط هر فردی نامبرده در کمترین وقت میتواند به آدرس مورد نظر برسد.

کاری از :    واحد تحقیق و توسعه موسسه ارزیابی ریسک و خسارت بیمه ای ممیزان
درس آموخته : محمد رضا نجفی ساروکلایی

نمایش بیشتر

نوشته‌های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا