اجتماعیاخبار روزاخبار مهماستانهاحقوقیفرهنگیلرستانمناسبتی

کسب رتبه عالی دادگستری کل استان لرستان در ارزیابی حقوقی قوه قضاییه

افتخار دیگری برای استان لرستان

اقتصادناب_رییس کل دادگستری لرستان گفت: دادگستری کل استان در ارزیابی قوه قضاییه موفق به کسب رتبه عالی شد.

به گزارش اقتصادناب محمدرزمروز دوشنبه در گفت و گو با خبرنگارفارس در پلدختر اظهارداشت:  بر اساس فصل سوم سند تحول قضایی مصوب ۳۰ آذر ماه سال جاری آیت الله رییسی ریاست قوه قضاییه و اجرای ماده ۳۱  عملکرد دادگستری سراسر کشور بررسی شد.

وی افزود: عملکرد تمام دادگستری های سراسر کشور بر اساس  دیگرضوابط و دستورالعمل سنجش بهره وری،بر اساس این مصوبه در برنامه ای مستمر و به صورت منظم  از سوی قوه قضاییه بر مبنای یکسری معیارها و شاخص هایی سنجیده و رتبه استان ها مشخص شدکه دادگستری کل لرستان موفق به کسب رتبه عالی شد.

رییس کل دادگستری لرستان گفت: در این ارزیابی تعداد ۶ شاخص مهم شامل «عملکرد بر پایه ورود»، «عملکرد بر پایه شعب فعال»، «وضعیت پرونده های معوقه و مسن»، «وضعیت اتقان آراء»، «وضعیت صلح و سازش» ، «وضعیت زمان رسیدگی به پرونده ها» و چهارده زیر شاخص مربوط که به تصویب ریاست  قوه قضاییه رسیده ، ملاک و مبنای تصمیم گیری مراجع ارزیابی کننده بود.

وی افزود: بر مبنای این شاخص ها که تدوین و به تصویب ریاست قوه قضاییه رسیده و برحسب دستورات موکد وی به عملکرد استان ها در مقیاس کشوری از یک تا ۳۱ امتیاز دهی شد.

رزم یادآورشد: به منظور سهولت در توصیف وضع موجود، عملکرد هر دادگستری در پنج سطح «ضعیف»، «متوسط»، «خوب»، «خیلی خوب» و «عالی» مشخص و نتایج ارزیابی با دوره قبل نیز مقایسه شد.

نماینده عالی دستگاه قضایی در لرستان گفت: مطابق ارزیابی انجام شده توسط معاونت  راهبردی و برنامه ریزی قوه قضاییه که مرجع مرتبط با این موضوع می باشد، وضعیت دادگستری کل استان لرستان در میان کل دادگستری های سراسر کشور، «عالی» اعلام شد.

وی افزود: این موفقیت در سایه توکل و عنایت خداوند سبحان و اهل بیت (ع) و برنامه ریزی و تلاش و کوشش شبانه روزی و اتحاد و انسجام و وحدت بین همکاران قضایی و اداری محقق شده است.

رییس کل دادگستری لرستان گفت: امید که این قلیل زحمات مورد قبول و رضایت خداوند و جلب رضایت مردم و شهروندان عزیز، بزرگ و ولایت مدار این استان به عنوان سرمایه های ارزشمند نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران و قوه قضاییه قرار گیرد.

گفتنی است ؛  در بخشی از تقدیر نامه معاونت راهبردی قوه قضاییه خطاب به رییس کل دادگستری استان لرستان ضمن تقدیر و تشکر از مدیریت ارشد و کلیه مدیران و کارکنان قضایی و اداری دادگستری استان لرستان آمده است: «طبق ارزیابی انجام شده وضعیت آن دادگستری در میان کل دادگستری ها «عالی» می باشد و ضمن تشکر از جنابعالی و کلیه مدیران و کارکنان آن دادگستری  انتظار دارد با اتخاذ تصمیمات موثر و برنامه ریزی دقیق و توام با نظارت مداوم نسبت به حفظ و تداوم جایگاه فعلی استان اقدام لازم صورت میپذیرد.

نمایش بیشتر

نوشته‌های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا