اجتماعیاخبار مهماقتصادیصنعت،معدن و تجارتویژهپیشخوانکرمانشاه

کرمانشاه_اقتصادناب؛۲محموله بزرگ قاچاق در کرمانشاه شناسایی شد

وی عنوان کرد: به‌دنبال کسب اطلاع مبنی بر ورود یک دستگاه کامیون به شهر کرمانشاه که حامل بار قاچاق از نوع برنج خارجی است، توقیف خودرو در دستور کار ماموران یگان امداد این شهرستان قرار گرفت.

امان‌اللهی افزود: خودرو مذکور پس از شناسایی در میدان آزادگان شهر کرمانشاه توقیف و در بازرسی‌های انجام شده مأموران، مقدار ۲۲ تن برنج قاچاق کشف شد.

فرمانده انتظامی استان کرمانشاه خاطرنشان کرد: بنا بر اظهارات کارشناسان، ارزش محموله برنج قاچاق کشف شده به یک میلیارد و ۱۰۰ میلیون ریال می‌رسد.

وی با اشاره به توقیف کامیون و دستگیری راننده آن، گفت: متهم برای سیر مراحل قانونی و صدور حکم لازم به دستگاه قضائی معرفی شده است.

امان‌اللهی بیان کرد: ۲۲ تن برنج قاچاق کشف شده نیز به ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز استان کرمانشاه تحویل داده شد.

فرمانده انتظامی استان کرمانشاه محموله قاچاق کشف شده دیگر را ۲۸۴ هزار و ۳۰۰ نخ سیگار عنوان و اظهار کرد: طبق نظر کارشناسان، ارزش این محموله قاچاق به یک میلیارد و ۷۰۰ میلیون ریال می‌رسد.

وی درباره چگونگی کشف این محموله قاچاق نیز گفت: به‌دنبال انجام اقدامات اطلاعاتی و تحقیقات نامحسوس مبنی بر اینکه عده ای از قاچاقچیان سودجو اقدام به خرید یک محموله سیگار کرده و قصد انتقال آن را به استان‌های جنوبی کشور دارند، موضوع در دستور کار کاراگاهان اداره مبارزه با قاچاق کالا و ارز پلیس آگاهی استان قرار گرفت.

سردار امان اللهی ادامه داد: پس از شناسایی مسیر تردد و نوع خودروی حامل کالای قاچاق، تیم عملیاتی اداره قاچاق کالا وارز پلیس آگاهی به محور کامیاران- کرمانشاه اعزام و این محور به صورت نامحسوس تحت کنترل قرار گرفت.

فرمانده انتظامی استان خاطرنشان کرد: در نهایت یک دستگاه خودرو سواری سمند حامل کالای قاچاق مشاهده و مأموران پس از توقیف آن، موفق به کشف ۱۸۴ هزار و ۳۰۰ نخ سیگار قاچاق شدند.

وی با اشاره به دستگیری راننده و توقیف خودروی مذکور گفت: متهم برای سیر مراحل قانونی و صدور حکم لازم در اختیار دستگاه قضائی قرار گرفت.

امان‌اللهی مبارزه با قاچاق کالا را یکی از اولویت‌های مهم پلیس در سال جاری عنوان و اظهار کرد: مبارزه با این پدیده در راستای عمل به منویات رهبری در سال حمایت از کالای ایرانی انجام می‌شود.

نمایش بیشتر

نوشته‌های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا