اجتماعیاخبار مهماقتصادیفرهنگیویژهپیشخوانکرمانشاه

کرمانشاه_اقتصادناب؛زمان جایگزینی کارت الکترونیکی در ناوگان اتوبوسرانی کرمانشاه تعیین نشده است

به گزارش اقتصاد ناب از کرمانشاه؛کاوه مردافکن در گفت‌و‌گوییبا اشاره به اینکه با کنار گذاشتن اتوبوس‌های فرسوده تعداد اتوبوس‌های کرمانشاه از ۳۴۰ به ۲۶۰ مورد کاهش یافته است اظهار داشت: برنامه‌ای برای افزودن تعداد ناوگان اتوبوسرانی کرمانشاه وجود دارد اما تصمیم‌گیری به عهده این سازمان نیست.

وی با بیان اینکه براساس شاخص‌های استاندارد به ازای جمعیت باید ۷۰۰ اتوبوس وجود داشته باشد اما با توجه به حجم مسافر موجود این تعداد نیاز نیست عنوان کرد: با توجه به از رده خارج شدن اتوبوس‌های فرسوده بیشتر اتوبوس‌های موجود دارای سیستم سرمایشی هستند و گشت‌های بازرسی بر استفاده از آن‌ها نظارت دارند.

مردافکن با اشاره به اینکه زمان جایگزینی کارت الکترونیکی به جای پرداخت پول نقد در ناوگان اتوبوسرانی کرمانشاه مشخص نیست گفت: در این راستا قراردادی با پیمانکاری منعقد شده بود که با مشکل مواجه شد اما اکنون در حال پیگیری این موضوع هستیم.

معاون سازمان اتوبوسرانی کرمانشاه با بیان اینکه ۲۶۰ اتوبوس روزانه ۱۶۰ هزار مسافر را در شهر کرمانشاه جابه‌جا می‌کنند افزود: ۴۲ خط اتوبوسرانی داخل شهر کرمانشاه در سه ترمینال توزیع می‌شوند و به طور میانگین حدود ۲۶۰ اتوبوس فعال روزانه کار خدمات‌دهی به شهروندان را انجام می‌دهند.

وی عنوان کرد: فاصله زمانی حرکت اتوبوس‌های درون شهری در کرمانشاه حدودا ۲۰ دقیقه و در برخی از ایستگاه‌ها براساس تراکم جمعیت بیشتر است که با توجه به تقاضای مسافران تنظیم می‌شود و در حد قابل قبول است.

مردافکن با اشاره به اینکه براساس برنامه‌ریزی‌ها بهسازی و ارتقای سطح کیفی ترمینال نیز جز برنامه‌های امسال است گفت: اتوبوس‌های درون شهری در کرمانشاه کار جابه‌جایی مسافران را در ۸۵۰ ایستگاه انجام و روزانه ۱۶۰ هزار نفر مسافر را جابه‌جا می‌کنند.

نمایش بیشتر

نوشته‌های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا