اجتماعیاخبار روزاخبار مهماقتصادیبانک و بورسدلار و ارزویژه

کدام بانک از سوی بَنکِر به عنوان برترین بانک ایرانی برگزیده شد؟

اقتصادناب _ارزیابی و بررسی عملکرد بانک‌ها همواره از موضوعات پر اهمیت در اقتصاد و روند ‌حرکت کشورها محسوب می‌شود.

به گزارش اقتصادناب، مقایسه و انطباق میان شاخص‌های عملکرد بانک‌ها با استانداردهای جهانی و نیز ارتقا و بهبود سطح کار و سیاست‌های بانکداری نوین یکی از مهمترین روش‌ها در بررسی عملکرد بانک‌ها محسوب می‌شود.

نشریه معتبر بَنکِر (The Banker) با بیش از ۹۰ سال سابقه حرفه‌ای در زمینه بانکداری در سطح جهانی، هر سال با توجه به صورت‌های مالی حسابرسی شده مؤسسات مالی و بانکی در سال قبل و با در نظر  شاخص‌هایی همچون سود خالص، سرمایه پایه، بازده دارایی‌ها، نرخ بازده حقوق صاحبان سهام، نسبت هزینه به درآمد و نسبت تسهیلات غیرجاری، مزیت‌های استراتژیک، پاسخ‌گویی به نیازهای بازار، قدرت رویارویی با تغییرات اقتصادی در دوره مالی مورد نیاز و مقایسه آن با دو دوره مالی متوالی قبلی، اقدام به ارزیابی بانک‌ها می‌کند.

بَنکِر به عنوان مهم‌ترین منبع امور بانکی و مالی در سراسر جهان شناخته می‌شود. این نشریه در ۱۸۰ کشور توزیع شده و یکی از مراجع کلیدی  اطلاعاتی و تحلیلی برای صنعت بانک داری است

خوانندگان نشریه بنکر

خوانندگان اصلی نشریه بنکر، بانک‌ها، موسسات مالی، شرکت های چند منظوره، بانک‌های مرکزی و وزارتخانه‌ها در سراسر جهان هستند. در این نشریه، بانک‌ها بر اساس فاکتورهایی همانند سرمایه پایه، دارایی‌ها، نرخ کفایت سرمایه، رشد واقعی سود و بازگشت سرمایه ارزیابی می‌شود. بر اساس اعلام این نشریه ۶۰ درصد از خوانندگان نشریه را مدیران عامل، رؤسای شرکت ها و مدیران ارشد مالی و خزانه‌داران سازمان‌ها تشکیل می‌دهند.

دسته‌بندی رهبران مالی جهان

تمرکز اصلی نشریه بر بینش‌ها و تفسیرهای مالی، پروفایل‌های بانک‌ها در سطح بین‌الملل، مصاحبه با بانک‌ها و سایر اشال مالی در دنیاست. یکی از مطالب بسیار مهم و سودمند تشریح شده در نشریه بنکر، اعلام سالیانه ۱۰۰۰ بانک برتر در سطح جهان در هر سال بر اساس یافته‌های پایگاه داده  نشریه است. به کمک این دسته‌بندی، رهبران مالی در سطح جهان در صنعت بانک‌داری بر اساس کشور با در نظر گرفتن دستاوردهای آنها، شناسایی می‌شوند.

بانک آینده، بانک ایرانی منتخب بنکر

در آخرین ارزیابی نشریه بین‌المللی بَنکِر، «بانک آینده» در سال ۲۰۱۸ ، به عنوان «بانک سال جمهوری اسلامی ایران» (Bank of The Year in Iran)  انتخاب و تندیس و گواهی بَنکِر به «بانک آینده» اعطا شد. شایان ذکر است بانک آینده  تندیس و گواهی مربوط  به این موفقیت را  در حضور بیش از ۳۵۰ نفر از مدیران ارشد بانک‌ها، از ۱۴۰ کشور جهان در روز آذر ماه سال جاری، در شهر لندن  دریافت کرد .«بانک آینده» در حالی در سال ۲۰۱۸ سوی مجله بَنکِر به عنوان به عنوان «بانک سال جمهوری اسلامی ایران» انتخاب شد که سال ۲۰۱۷ نیز این موفق به دریافت همین عنوان از سوی این نشریه معتبر بین المللی شده بود. شایان ذکر است؛ کسب این عنوان، پس از انتخاب بانک آینده، به‌عنوان «برترین بانک تحول‌ساز خاورمیانه»، توسط مؤسسه معتبر یورومانی، دومین دستاورد جهانی و متوالی بانک آینده، در سال جاری به‌شمار می‌رود.

نمایش بیشتر

نوشته‌های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا