اخبار مهماقتصادیبیمهویژهپیشخوان

کاهش در مسیر افزایش سرمایه در مجمع تجارت نو و حضور ۹۶ درصدی سهامداران

 

اقتصادناب_شنبه ۱۵ دی ماه مجمع عمومی فوق العاده بیمه تجارت نو با دستور جلسه کاهش سرمایه ثبتی از۲۵۰ به ۱۲۵ میلیارد تومان سرمایه پرداخت شده،باحضور نمایندگان سازمان بورس،بیمه مرکزی،سهامداران،اعضای هیات مدیره شرکت و بیش از ۹۶ درصد سهامداران برگزار شد.

به گزارش اقتصادناب به نقل از روابط عمومی بیمه تجارت نو؛ در ابتدای جلسه مهدی سامری معاون مالی واقتصادی بیمه تجارت نو که ریاست مجمع را برعهده داشت درجهت شفاف سازی تصمیم اتخاذ شده به این نکات اشاره کرد.

هیات موسس شرکت در اساس نامه دوسال برای تحقق سرمایه ثبتی در نظر گرفت که مقررشد سهامداران مابه التفاوت را پرداخت کنند اما بنا به صلاح دید هیات مدیره این تصمیم لغو و گزینه افزایش زمان برای رسیدن به سرمایه اولیه جایگزین شد که با مخالفت سازمان بورس اجرایی نشد.

درفرصتی کوتاه پس از ثبت کاهش سرمایه، مجمع فوق العاده افزایش سرمایه جهت تحقق سرمایه مصوب ۱۵۰ میلیارد تومانی بیمه مرکزی برگزار خواهد شدکه این مبلغ از محل موجود مطالبات حال سهامداران تامین می شود.

در این جلسه رسیدن به سرمایه ثبتی ۲۵۰ میلیارد تومانی و حفظ ارزش سهام شرکت اولویت هیات مدیره عنوان و به کلیه سهامداران اطمینان خاطرداده شد با وجود کاهش سرمایه از تعداد سهم آنها کاسته نخواهد شد

در ادامه پس ازاستماع توضیحات ارائه شده، سهامداران موافقت خود را با کاهش سرمایه اعلام کردند که درنتیجهِ پذیرش این تصمیم،دستور جلسه مجمع، وارد روند اجرایی شد.
گفتنی است؛نماد «بنو» پس ازانجام مراحل اداری فرآیند کاهش سرمایه، به زودی بازگشایی میشود.

لازم به یادآوری است نیما نوراللهی مدیرعامل بیمه تجارت نو در آستانه برگزرای مجمع فوق در جمع خبرنگاران تاکید کرده بود؛در نتیجه قراردادهای منعقد شده از سوی بیمه تجارت نو باکمیته امداد امام خمینی (ره)،آستان قدس رضوی و نفت و گاز پارسیان آینده درخشانی در انتظار شرکت است و به هیچ عنوان کاهش سرمایه اثر منفی در توانگری مالی این مجموعه نخواهد داشت.

نمایش بیشتر

نوشته‌های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا