اخبار مهماقتصادیبیمهویژهپیشخوان

چهار غول مشاوره بزرگ دنیا را بشناسید

اقتصادناب- تکنولوژی‌های دردسرساز در کنار رقیبان جدید بازار، این شرکت‌ها را مجبور به سرمایه‌گذاری عظیم در حوزه مشاوره می‌کند که این خود حجم بازار را گسترش می‌دهد.

به گزارش سایت تحلیلی- خبری اقتصادناب؛چهار شرکت بزرگ مشاوره در دنیا حدود ۴۰درصد از صنعت ۱۵۰میلیارد دلاری دنیا را به خود اختصاص داده‌اند. PwC، Deloitte، EY، و KPMG چهار غول بزرگ در دنیای مشاوره هستند. ارزش بازار جهانی مشاوره از ۱۲۲میلیارد دلار سال ۲۰۱۲ به مرز ۱۵۰میلیارد دلار رسیده است.

تکنولوژی‌های دردسرساز در کنار رقیبان جدید بازار، این شرکت‌ها را مجبور به سرمایه‌گذاری عظیم در حوزه مشاوره می‌کند که این خود حجم بازار را گسترش می‌دهد. به‌منظور جلوگیری از تماشاگر بودن صرف در رقابت برای دیجیتال کردن کسب‌وکار، شرکت‌های بزرگ و کوچک پای شرکت‌های مشاوره را برای تحول در زمینه تکنولوژی و کسب‌وکار به میان می‌کشند. همچنین یک دوره مداوم از نا اطمینانی‌های ژئوپلیتیکی ناشی از تبعات خروج بریتانیا از اتحادیه اروپا و به قدرت رسیدن دونالد ترامپ، تمایل شرکت‌های مختلف را بیشتر می‌کند تا فعالیت بین‌المللی‌شان را موشکافی کنند. به عبارتی برای در امان ماندن از متغیرهای پیش‌بینی‌ناپذیر، بدترین سناریوهای ممکن را نظر می‌گیرند.

بزرگی رشد این ریسک‌ها با افزایش پیچیدگی چشم‌انداز نظارتی در تعدادی از بخش‌ها، شدت گرفته است. این بخش‌ها شامل اجرای مقررات حفاظت از اطلاعات عمومی (GDPR) بوده که کسب‌وکارها در سراسر دنیا را تحت تأثیر قرار خواهد داد. در اوایل سال ۲۰۱۷ تخمین زده شد که عدم پیاده‌سازی GDPR می‌تواند ۱۰۰ شرکت شاخص اوراق بهادار فایننشیال تایمز را تا مرز پنج میلیارد دلار جریمه کند.

مدیریت ریسک همچنان یک منبع اصلی رشد در این صنعت به شمار می‌رود. این بخش که شامل امنیت سایبری است به مدد حملات سایبری بزرگ مانند باج افزار واناکرای (WannaCry Ransomware) که در سراسر دنیا رخ داد، رشد قابل‌توجهی را تجربه کرده است. پس‌ازاین اتفاقات، تمایل شرکت‌ها برای به‌کارگیری تخصص‌های خارجی به‌منظور مقابله با حملات سایبری، تقلب و نقض حریم خصوصی داده‌ها افزایش یافت.

تسلط در بازار

با توجه به مزایای این رشد پایدار، چهار شرکت بزرگ مشاوره و حسابداری که ذکر آن رفت، سهم عمده بازار را در اختیار دارند. علی‌رغم فشارهای نظارتی بر روی این چهار شرکت، آنها به دنبال حفظ سهم خود از بازار آینده هستند. این چهار شرکت در سال‌های اخیر شاهد رشد قابل‌ملاحظه‌ی ارزش مشاوره خود بوده‌اند که به‌مراتب بیشتر از نرخ رشد ارزش حسابداری، حسابرسی و مالیات است.

بااینکه در برخی از کشورها این چهار شرکت در بیش از ۸۰درصد کسب‌وکار سطوح بالا فعالیت دارند، سهمشان از بازار حسابرسی در هیچ جا مانند سهم آنها از بازار مشاوره نیست. در سطح جهان ۱۰شرکت بزرگ مشاوره سهم ۵۶درصدی بازار را در اختیار دارند که نسبت به سال ۲۰۱۴ معادل چهار درصد رشد ثبت کرده است. داشتن مهارت‌های تجاری، جذب استعدادهای برتر، دسترسی جغرافیایی گسترده در کنار ظرفیت‌های فناورانه از ویژگی‌های مهم شرکت‌های بزرگ مشاوره است. نام‌های صدر این جدول معمولا به‌عنوان تبلیغی برای جذب کارهای جدیدشان به کار می‌رود.

همچنین ۲۰۰شرکت برتر در بازار جهانی مشاوره بالغ بر ۸۰درصد سهم را در اختیار دارند. سهم این شرکت‌ها در سال ۲۰۱۶ رو به رشد بوده و به همین ترتیب روند شروع ادغام در صنعت را نشان می‌دهد. علی‌رغم نفوذ و رشد سریع استارت‌آپ‌ها در دنیای مشاوره، کارشناسان شرکت‌های پیشرو همانند ALM، IDC، و Gartner پیش‌بینی می‌کنند که این ادغام‌ها ادامه‌دار باشند.

نمایش بیشتر

نوشته‌های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا