اجتماعیاخبار روزاخبار مهماقتصادیبانک و بورسدلار و ارزصنعت،معدن و تجارتویژه

چرا ۳۰ هزار میلیارد تومان به خودروسازان اختصاص می‌یابد؟

اقتصادناب_رئیس اتاق بازرگانی تهران گفت: ارز در بازار ۴ نرخی شده و ۴ ارز نیما، سنا، بازار آزاد و دولتی (۴۲۰۰) تومانی داریم که موجب رانت و فساد شده است.

به گزارش اقتصادناب، مسعود خوانساری رئیس اتاق بازرگانی تهران امروز در آخرین نشست هیئت نمایندگان اظهار کرد: ۱۴ میلیارد ارز به کالاهای اساسی اختصاص یافته است؛ انتظار می‌رود که دولت قیمت ارز را به نحوی مدیریت کند که واقعیت‌های بازار در آن دیده شود ضمن اینکه یارانه نقدی به دهک‌هایی اختصاص یابد که واقعا نیاز دارند.

وی افزود: اقتصاد ایران گرفتار شرایط چند نرخی ارز و منجر به افزایش رانت و فساد شده است به نحوی که اکنون ارز نیما، سنا، بازار آزاد و ارز دولتی ۴۲۰۰ تومانی داریم.

خوانساری در بخش دیگری از صحبت‌های خود با اشاره به ادغام ۵ بانک، تصریح کرد: باید درباره ترازنامه این بانک‌ها شفاف‌سازی لازم نیز صورت گیرد و مشخص شود که از چه منبعی این هزینه‌ها پرداخت می‌شود چرا که ادغام بانک‌ها نباید همچون ساماندهی موسسات اعتباری غیرمجاز و صندوق‌های قرض‌الحسنه از جیب دولت باشد.

رئیس اتاق بازرگانی تهران در بخش دیگری از صحبت‌هایش گفت: زمزمه اختصاص ۳۰ هزار میلیارد تومان به خودروسازان وجود دارد و قرار است که دولت تا یک میلیون خودرو ارزان تولید کند اما این جای سوال وجود دارد بر اساس چه مبنایی قرار است منابع مالی تخصیص یابد.

خوانساری گفت: سال ۹۷، سال دشواری برای اقتصاد ایران به حساب آمد و شاهد بحران ارزی و صدور بخشنامه‌های متعددی بودیم که هر یک متناقض دیگری بود و شرایط فعالیت‌های اقتصادی را به هم ریخت.

وی در بخش دیگری از صحبت‌های خود با اشاره به فرمایشات رهبر معظم انقلاب در جمع اعضای هیئت دولت در شهریورماه از اتاق بازرگانی صحبت و بهره‌گیری از تصمیمات اتاق را گوشزد کرد.

رئیس اتاق بازرگانی تهران در پایان صحبت‌های خود گفت: هیئت نمایندگان اتاق بازرگانی تهران نیز شاخصه‌های منحصربه فردی دارد که از جمله آن قرار گرفتن جوانان و شرکت‌های استارت‌آپی در آن است که در کنار افراد با تجربه‌تر فعالیت خواهند کرد.

منبع: تسنیم

نمایش بیشتر

نوشته‌های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا