اجتماعیاخبار مهماقتصادیصنعت،معدن و تجارتویژهپیشخوان

چرا خودروی داخلی طی ۲۰روز باید ۱۰ میلیون گران شود؟

اقتصادناب_رئیس اتحادیه نمایشگاه داران خودرو با طرح این پرسش که خودروهای تولیدی کجا هستند، گفت: چرا باید ظرف ۲۰ روز قیمت پژو۲۰۶ تیپ ۲ با رشد ۳۵ درصدی از ۳۸ میلیون تومان به قیمت ۴۸ میلیون و ۵۰۰ هزار تومان در بازار برسد!

به گزارش اقتصادناب، با اشاره به اینکه از ۱۷ فرودین ماه امسال تاکنون قیمت خودرو از کارخانه تا بازار شاهد اختلاف ۷۵ درصدی است، اظهار داشت: به اعتقاد ما دلیل اصلی این موضوع عرضه کم خودرو به بازار است البته خودروسازان در دفاع از خود می‌گویند تولید امسال نسبت به سال گذشته افزایش داشته است.

رئیس اتحادیه نمایشگاه داران خودرو با طرح این پرسش که خودروهای تولیدی کجا هستند، افزود: چرا ظرف ۲۰ روز گذشته قیمت پژو۲۰۶ تیپ ۲ با رشد ۳۵ درصدی از ۳۸ میلیون تومان به قیمت ۴۸ میلیون و ۵۰۰ هزار تومان در بازار برسد!

وی با اشاره به اینکه چرا باید در خودروهای سمند، پژو و دنا شاهد اختلاف قیمت بسیار بالا از کارخانه تا بازار باشیم، تصریح کرد: یکی دیگر از استدلال‌های خودروسازان در اختلاف قیمت خودروها از کارخانه تا بازار کمبود قطعات خودرو است اما در این رابطه هم این سوال مطرح می‌شود که چرا اختلاف قیمت ها در خودروهای چینی هم اتفاق افتاده است!

موتمنی اضافه کرد: در حال حاضر قیمت خودروی چانگان از ۸۳ میلیون تومان به ۱۰۵ میلیون تومان و اچ سی از ۵۸ میلیون تومان به ۷۱ میلیون تومان در بازار رسیده است که هیچ منطقی در افزایش آن دیده نمی شود.

نمایش بیشتر

نوشته‌های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا