اخبار مهماقتصاد و داراییاقتصادیبانک و بورسدلار و ارزپول وسرمایهپیشخوان

پیش بینی بورس امروز

اقتصادناب_دیروز بورس تهران پس از ۴ روز رشد کرد. هرچند نرخ رشد شاخص‌ها کم بود اما تعداد نمادهای سبزپوش بیشتر بود به طوری که ۶۸ درصد نمادهای رشد قیمتی را پشت سر گذاشتند. بنابراین می‌توان گفت بازار به تغییرات واکنش مثبت نشان داد.

 

صبح دیروز رییس جدید نظارت بر بورس‌های سازمان بورس و اوراق بهادار از لغو عرضه‌های اولیه تا اطلاع ثانوی خبر داد. قادر معصومی خانقاه، مدیر جدید نظارت بر بورس‌های سازمان بورس و اوراق بهادار با اشاره به لغو عرضه‌های اولیه در بازار سرمایه، گفت: این تصمیم در راستای حمایت از بازار سرمایه با توجه به شرایط کنونی گرفته شده است. وی همچنین از لغو الزام ارسال سفارش فروش توسط بازارگردان‌ها تا اطلاع ثانوی خبر داد.

 

دیروز نمادهای فولاد، وبملت، شپنا، وامید، بوعلی و شتران بیشترین اثر افزایشی را بر شاخص داشتند. همچنین دیروز ارزش معاملات خرد با افت ۱۳ درصدی به ۳ هزار و ۲۹۳ میلیارد تومان رسید.

 

روز یکشنبه برای دهمین روز کاری سرمایه حقیقی از بورس خارج شد که رقم آن ۲۰۲ میلیارد تومان بود. دیروز نمادهای خودرو، فنر، خساپا، اخابر و شپاس بیشترین خروج پول حقیقی را ثبت کردند.

 

با این حال همچنان ارزش صف‌های خرید بالا بود. روندی که نشان می‌دهد در عین وجود تقاضا، بازار به تداوم رشد قیمت‌ها امیدی ندارد.

 

 

نمایش بیشتر

نوشته‌های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا