اخبار مهماقتصاد و داراییاقتصادیبیمهمناسبتیپول وسرمایهپیشخوان

پیام تبریک رئیس کل بیمه مرکزی به مناسبت روز روابط عمومی و ارتباطات

 

 

به نام یگانه آگاهی بخش

 

به بهانه روز ارتباطات و هفته روابط عمومی

 

آگاه سازی از رسالت های الهی است که پروردگار یگانه آن را در زمین به دانایان واگذار کرده است.

ساختن فرهنگ برای داشتن جامعه ای آگاه، مرفه و کم دغدغه یک ضرورت اجتماعی است و علمای علم ارتباطات و فعالان حوزه مهندسی کلام و دانش، پرچم پیشتازی را در میدان فرهنگسازی را بر دوش می کشند.

توسعه بازارهای بزرگ اقتصادی، دو مولفه اساسی دارد که در مرحله نخست باید نیازسنجی در دستور کار قرار گیرد و در بخش بعدی موضوع اقناع مخاطب برای خرید خدمات و محصولات از اهمیت ویژه ای برخوردار است.

روابط عمومی های صنعت بیمه بر اساس تکالیف قانونی خود در نوک پیکان شفاف سازی و تنویر و اقناع افکار عمومی قرار دارند اما ماموریت ویژه تری نیز بر عهده آنان است که “همگانی سازی محصولات و خدمات بیمه ای” نام دارد.

بنابراین می توان “بازارسازی” را از دریچه روابط عمومی ها به فرایندی تعبیر کرد که در آن محصولات و خدمات بیمه ای با سرعت و سهولت بیشتری به دست مخاطبان می رسد.

به همین خاطر ادارات و واحدهای روابط عمومی صنعت بیمه باید قدرت تسلط خود را به تمامی اخبار، رویدادها و ظرفیت های پیدا و پنهان  بیمه ای افزایش داده تا سهم بیشتری از بازار بیمه را به مجموعه متبوع خود اختصاص دهند.

برای ایفای ماموریت راستین و جدی عرصه ارتباطات بیمه ای باید ساختار روابط عمومی ها تقویت شود و مدیران و کارشناسان این حوزه با درک واقعیت های اقتصادی، حقایق اجتماعی و معادلات بازار به فعالیت های خود ادامه دهند.

حضور جدی در رسانه های گروهی، تربیت نسل تازه خبرنگاران و بیمه نویسان، ورود به حوزه تبلیغات کارآمد، شکل دهی ارتباطات درون سازمانی، افکارسنجی و آینده پژوهی از مهمترین مسئولیت هایی است که برای روابط عمومی ها طراحی شده است.

بر خود فرض می دانم فرارسیدن روز ارتباطات و همچنین هفته روابط عمومی را به تمامی فرهنگ سازان بیمه باور و دلسوزان بیمه یاور، شادباش گفته و دوام توفیق همه عزیزان فعال در این عرصه را از درگاه حضرت حق خواستار شوم.

مجید بهزادپور

رئیس کل بیمه مرکزی

نمایش بیشتر

نوشته‌های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا