اجتماعیاخبار مهماقتصادیبانک و بورسبیمهفرهنگیویژهپیشخوان

پست مدیر عاملی و هیات مدیره سکوی پرتاب برای خارج نشینی!

اقتصادناب_در حالیکه طی ماههای اخیر مقامات حاکمیتی بر ضرورت بهبود اوضاع موجود در بازار های مالی با اتکاء بر اصل تعهد به اقتصاد مقاومتی تاکید دارند اما مدیران و اعضاء هیات مدیره شبکه مالی که شریان و نبض اقتصادی کشور محسوب می شوند ، این روزها به جای تمرکز بر بهبود وضع موجود بر رتق و فتق امور مهاجرتی خود تمرکز کرده اند.

به گزارش اقتصادناب در حالیکه این روزها برخورد با مقامات دوتابعیتی و هشدار در خصوص اقامت فرزندان مدیران در انسوی آبها از سوی مقام های نظارتی شدت گرفته اما شنیده شده برخی اعضاء هیات مدیره  و مدیران عامل بانک ها و شرکتهای بیمه با رفتن به کشورهای اطراف جهت انجام امور مهاجرتی به تکاپو افتاده اند.

برخی منابع خبری از سفر یک عضو هیات مدیره یکی از بانکهای بزرگ کشور که اتفاقا از سهامداران شرکتهای بیمه ای نیز می باشد ، به یکی از کشورهای همسایه جهت انجام امور مهاجرتی برای احذ تابعیت کانادا خبر داده اند.
البته این فقط یک نمونه کوچک از افدامات مقامات ارشد بانکی و بیمه ای جهت اخذ تابعیت یک کشور توسعه یافته است به طوریکه اخباری مبنی بر اقدامات مهاجرتی برخی مدیران پیشین بیمه ای هم شنیده می شود اما سوالی که در اینجا مطرح می گردد ،این است که چرا طی سالهای اخیر پست سازمانی به جای اینکه تعلق خاطر و تعهد ایجاد کند سکوئی برای پرش مدیران جهت زندگی در انسوی مرزها شده است .
در حالیکه طی ماههای اخیر مقامات حاکمیتی بر ضرورت بهبود اوضاع موجود در بازار های مالی با اتکاء بر اصل تعهد به اقتصاد مقاومتی تاکید دارند اما مدیران و اعضاء هیات مدیره شبکه مالی   که شریان و نبض اقتصادی کشور محسوب می شوند ، این روزها به جای تمرکز بر بهبود وضع موجود بر رتق و فتق امور مهاجرتی خود تمرکز کرده اند.

این در حالی است که اساسا پست سازمانی باید برای مدیر عامل و عضو هیات مدیره تعهد و ماندگاری سازمانی همراه با تدوین برنامه های میان مدت و بلند مدت توسعه ای ایجاد کند.
اما به نظر می رسد برخی افراد اشغال پستهای سازمانی را جهت استفاده از رانتهای اطلاعاتی برای دستیابی به منافع شخصی هدف می گیرند.

لازم بذکر است که یه غیر از مدیران جدید که تازه پا به عرصه بازار های مالی نهاده اند مدیران بسیار دیگری نیز دارای تابعیت دو گانه بوده و حتی خانواده هایشان در کشورهای دیگر سکنی گزیده اند که بدون شک لیست بلند بالائی را شامل می شود.

گفتنی است ، اقتصادناب طی گزارش دیگری مدیران عامل و اعضاء هیات مدیره بانک ها و بیمه ها را که دو تابعیتی بوده و یا عزم رفتن به خارج کرده ا ند را منتشر خواهد کرد.

نمایش بیشتر

نوشته‌های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا