اجتماعیاخبار مهماقتصادیبیمهویژهپیشخوان

پرداخت غرامت بیمه شهدای سانچی آغاز شد

 خانواده‌هایی که انحصار وراثت نکرده‌اند غرامت دریافت نخواهند کرد

اقتصاد ناب شرکت ملی نفتکش ایران اقدامات مربوط به پرداخت غرامت بیمه P&I به خانواده شهدای سانچی را آغاز کرد.

کاپیتان «علی نوذری»، رییس امور بیمه و دعاوی شرکت ملی نفتکش ایران، درباره جزییات پرداخت غرامت بیمه P&I به خانواده های شهدای سانچی که از یکشنبه (۱۱شهریور ماه) شروع شده است، گفت: مبنای پرداخت غرامت بیمه P&I به خانواده شهدای سانچی، قرارداد پیمان جمعی فی‎مابین شرکت ملی نفتکش و انجمن صنفی کارگری دریانوردان تجاری ایران است.

کاپیتان  نوذری افزود: طبق قرارداد پیمان جمعی (CBA) که مبنای آن کنوانسین کار دریایی (MLC)است همه مالکان کشتی ملزم به فراهم کردن حداقل‎هایی برای دریانوردان هستند که می بایست به تایید نهادهای  نظارتی مربوطه در همان کشور رسیده باشد.

رییس امور بیمه و دعاوی شرکت ملی نفتکش ایران اضافه کرد: با توجه به مدارک موجود، قرارداد خدمت  دریایی شهدای سانچی براساس CBA سال ۲۰۱۸ تنظیم شده است و براین اساس همه خانواده گرانقدر شهدای این کشتی، مشمول دریافت حقوق قانونی مطروحه در پیمان جمعی سال ۲۰۱۷ هستند.

نوذری با بیان اینکه مبلغ غرامت بیمه P&I باید توسط کلوپ P&I طرف قرارداد به خانواده شهدای سانچی پرداخت ‎شود، گفت: اما مشکلات ناشی از تحریم باعث شده است تا این شرکت بیمه‎ای تاکنون قادر به پرداخت مبالغ مربوطه نباشد.

وی اضافه کرد: با این وجود با تصویب هیات مدیره شرکت ملی نفتکش ایران و در راستای تسریع در این مهم، پرداخت غرامت به خانواده شهدای سانچی از منابع داخلی این شرکت در دستور کار قرار گرفت که از روز یکشنبه هفته جاری در حال دریافت مدارک شناسایی از خانواده ها و انجام مراحل اداری مربوطه هستیم.

نوذری افزود: براین اساس، خانواده‎هایی که مدارک مربوطه را ارائه کرده‎اند طی چند روز آینده سهم غرامت بیمه P&I را مستقیما از شرکت ملی نفتکش ایران و طبق قرارداد مذکور دریافت خواهند کرد.

رییس امور بیمه و دعاوی شرکت ملی نفتکش ایران با بیان اینکه این غرامت براساس واحد پولی مورد پذیرش در قرارداد پیمان جمعی که دلار امریکا است پرداخت خواهد شد، گفت: مبلغ غرامت هیچ ارتباطی با سمت و درجه افراد ندارد و همه پرسنل کشتی‎، فارغ از سمت و سابقه شغلی و ملیت، مبلغ خسارت را به طور کامل دریافت خواهند کرد. تنها مورد اختلاف و تفاوت در این بخش داشتن فرزند زیر ۱۸ سال خواهد بود.

کاپیتان نوذری در خصوص خانواده‎هایی که انحصار وراثت انجام نداده اند نیز اضافه کرد: پرداخت غرامت به آن دسته از خانواده شهدای سانچی که انحصار وراثت را انجام نداده اند تا زمان انجام امور قانونی مربوطه، امکان‎پذیر نیست.

به گفته وی از ۳۰ خانواده ایرانی شهدای سانچی تاکنون ۱۱ خانواده انحصار وراثت را انجام داده اند و مابقی خانواده ها نیز در حال انجام روال اداری و قنوی مربوط به انحصار وراثت هستند..

نمایش بیشتر

نوشته‌های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا