اخبار مهماقتصاد و داراییاقتصادیبیمهپول وسرمایهپیشخوان

پرداخت خسارت ۱۱۰ میلیارد ریالی توسط بیمه ایران استان آذربایجان غربی

اقتصادناب_بیمه ایران استان آذربایجان غربی خسارت ۱۱۰ میلیاردی آتشسوزی سردخانه قزل آلما کشاورز را پرداخت کرد.

به گزارش اقتصادناب از روابط عمومی بیمه ایران استان آذربایجان غربی روز پنج شنبه چهارم مرداد ۱۴۰۰ در جلسه ای با حضور دکتر شهریاری استاندار محترم آذربایجان غربی، صادقی معاون اقتصادی استانداری و آقای شجاع مدیر کل بیمه ایران استان آذربایجان غربی در استانداری چک ۱۱۰ میلیارد ریالی خسارت این حادثه به بیمه گذار تقدیم شد.
آقای شجاع مدیر کل بیمه ایران استان آذربایجان غربی در ابتدا این جلسه با ارائه گزارشی از عملکرد صنعت بیمه و بیمه ایران گفت: هیچ فعالیتی در دنیا اعم از تولیدی، اقتصادی و تجاری و حمل و نقل و سایر فعالیتهایی که وجود دارد بدون بیمه معنی نداشته و یکی از شاخصهای پیشرفت هر کشوری رشد صنعت بیمه در آن کشور و تحت پوشش قراردادن مردم توسط بیمه می باشد.
ایشان در ادامه به نقش بیمه های زندگی و اقتصاد کشور اشاره کرد و افزود: یکی از مهمترین اولویتها در شرکتهای بیمه بحث بیمه های زندگی است که از دو جهت به اقتصاد کشور ما کمک می کند، مورد اول اینکه از بدو تولد تا لحظه مرگ آحاد مردم را تحت پوشش قرار می دهد و هرگونه حوادث و اتفاقی را تحت پوشش قرار می دهد و مورد دیگر تجمیع حق بیمه ها و سرمایه گذاری در پروژه ها و زیر ساختها می باشد که در جهت رشد و شکوفائی اقتصادی کشور نقش بسیار بالائی را ایفا می کند.
آقای شجاع در خصوص پرداخت خسارت و رضایت مشتریان افزود: معمولا بیمه گذاران به خصوص بیمه گذاران بخش خصوصی اموال و کالای خود را به قیمت روز واقعی بیمه نمی کنند و یا اینکه بدلیل افزایش قیمت نسبت به دریافت الحاقی افزایش سرمایه اقدام نمی کنند و این موضوع باعث می شود تا در زمان بروز حادثه و دریافت غرامت دچار کم بیمه گی شوند.
وی بیان کرد، بهترین زمان برای جلب رضایت بیمه گذاران و همچنین مناسبت ترین روش برای بسط و گسترش فرهنگ بیمه هنگام رسیدگی و برآورد دقیق و منصفانه خسارت واقعی و پرداخت به موقع خسارت به زیاندیدگان می باشد که این امر جزوء اهداف و سیاستهای اصلی شرکت بیمه ایران است.
آقای شجاع با بیان اینکه میزان حق بیمه بیمه نامه های آتشسوزی با توجه به پوشش های موجود رقم بسیار پائینی است عنوان کرد : شرکت قزل آلما کشاورز با مبلغ ۱۴۰ میلیون ریال پرداخت حق بیمه امروز چک ۱۱۰ میلیارد ریالی دریافت می کند تا خسارت وارده به سرمایه اش جبران شود.
ایشان در خصوص موضوع کم بیمه گی خواستار رسیدگی استانداری محترم و ارسال بخشنامه به بنگاههای اقتصادی و کارخانجات تولیدی گردید و ضمن تقدیر و تشکر از استاندار محترم در جهت بیمه روستائیان خواستار تداوم و پوشش بیمه ای این قشر عزیز گردید.
در این جلسه دکتر شهریاری استاندار محترم آذربایجان غربی ضمن تقدیر و تشکراز شرکت سهامی بیمه ایران و با اشاره به نقش بی بدیل و راهبری بیمه ایران در صنعت بیمه، بیمه ایران را تکیه گاهی مطمئن برای فعالیتهای اقتصادی کشور معرفی کرده و خواستار ایفای بیش از پیش نقش راهبری صنعت با ابداع و معرفی بیمه های جدید و مورد نیاز جامعه و همچنین معرفی خدمات بیمه و تشریح عملکرد صنعت بیمه جهت آگاهی مردم دعوت کرد.
ایشان همچنین با تشکر از مدیر کل و همکاران بیمه ایران در استان به جهت پرداخت به موقع خسارت در کمترین زمان ممکن و راه اندازی و بهره برداری واحد فوق اظهار داشت: شرکت های بیمه از نهادهای مهم در بازار سرمایه اند که از طریق پذیرش ریسک های متنوع و همچنین تجهیز و تقویت منابع مالی برای سرمایه گذاری در بازار پول و سرمایه نقش موثری در توسعه اقتصادی کشور دارند.
دکتر شهریاری افزود: اهمیت صنعت بیمه از آنجا مضاعف می شود که می توان ضمن این که این صنعت را به عنوان یکی از عمده ترین نهادهای توسعه یافتگی کشورها معرفی کرد، بلکه به واسطه نقش پشتیبانی که این صنعت برای سایر منابع ایفا می کند آن را به عنوان یکی از نمادهای توسعه یافتگی کشورها معرفی نمود.
آقای احمدپور مدیر عامل شرکت قزل آلما کشاورز نیز در این جلسه ضمن قدردانی از مدیریت و همکاران و کارشناسان بیمه ایران اظهار داشت: هدف از انتخاب بیمه ایران به عنوان بیمه گر اعتماد و رضایتی است که نسبت به بیمه ایران به عنوان یک شرکت بیمه دولتی با توان مالی بالا داشتیم و شرکت بیمه ایران اعتماد مارا با پرداخت سریع و به موقع خسارت جبران نمود که این امر باعث بازسازی سریع واحد جهت بهره برداری دوباره گردید.

نمایش بیشتر

نوشته‌های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا