اجتماعیاخبار مهماقتصادیبانک و بورسمناسبتی

پایان رمز ایستا از خرداد ۹۸

اقتصادناب_معاون پلیس فتا گفت: رمزهای یک‌بارمصرف بانکی تا حدودی می‌تواند کلاهبرداری‌های اینترنتی را کم کند.

به گزارش اقتصادناب، سرهنگ علی نیک‌نفس معاون پلیس فتا در برنامه تیتر امشب با اشاره به متفاوت بودن فضای واقعی و مجازی گفت: فضای مجازی و سایبر فضای پیچیده‌ای است و جرایم در این حوزه چندین برابر شده است.

نیک‌نفس افزود: کلاهبرداری‌های اینترنتی و تخلفات زیاد شده است و کاربران فضای مجازی باید مراقب باشند.

وی با اشاره به افزایش فریب‌کاری‌ها و تکنیک‌های فریب متذکر شد: در این فضا باید مراقبت‌های بیشتری نسبت به فضای واقعی انجام شود.

نیک‌نفس گفت: مجرمین به فضای مجازی و سایبر سوق پیدا کرده‌اند.

معاون پلیس فتا اعلام کرد: حجم پرونده‌ها در فضای مجازی سه‌برابر شده است.

نیک‌نفس با بیان اینکه افراد از طریق فیشینگ به حساب کاربر دسترسی پیدا می‌کنند، گفت: با ورود کاربر به صفحه قلابی و وارد کردن اطلاعات بانکی خود در این صفحه، این اطلاعات از طرف مجرمین به‌سرقت می‌رود.

وی ابراز کرد: کلاهبرداران با بهره‌گیری از اطلاعات بانکی و رمز کاربر، دست به سرقت می‌زنند و حساب بانکی کاربر را تخلیه می‌کنند.

وی اضافه کرد: به سرقت رفتن اطلاعات بانکی، مشکلاتی را برای کاربر ایجاد می‌کند.

معاون پلیس فتا با تأکید به اینکه رمزهای یک‌بارمصرف می‌تواند جلوی سرقت مجرمین را بگیرد، گفت: بانک‌ها باید قابلیت رمز دوم یک‌بارمصرف را در اختیار کاربران قرار دهند.

لسانی کارشناس فضای مجازی هم گفت: در زیست مجازی باید مهارت‌ها افزون‌تر شود.

وی با اشاره به فضای گرانی و تغییر قیمت‌ها گفت: در این شرایط بازار کالاهای دست‌دوم در فضای اینترنتی داغ شده و به‌نسبت، جرم در این حوزه هم افزایش پیدا کرده است.

لسانی گفت: در برخی موارد با ارائه کالای ارزان‌قیمت، چندین هزار تلفن به شماره‌ای زده می‌شود و غافل از اینکه این تلفن، هوشمند است و در هر ثانیه از کاربر هزینه کم می‌کند.

ناصر حکیمی معاون فناوری‌های نوین بانک مرکزی هم اظهار کرد: بانک‌ها برای جلوگیری از جرم باید رمزهای دوم یک‌بارمصرف ارائه کنند.

معاون فناوری‌های نوین بانک مرکزی گفت: قرار است از خرداد رمزهای ایستا کنار گذاشته شود.

نمایش بیشتر

نوشته‌های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا