اخبار مهماقتصادیبیمهویژهپیشخوان

واکنش مدیر اتکائی بیمه اتکائی امین به اظهارات دبیر کارگروه اتکائی سندیکا

اقتصادناب_پذیرش ریسکهای فاقد نرخ و شرایط فنی از سوی شرکتهای بیمه مستقیمی که مجوز قبولی اتکائی دارند بازار اتکائی را تحت تاثیر قرار داد. / از نهادناظر انتظار داریم،عملکرد فنی قبولی اتکائی شرکتهای بیمه اتکائی و همچنین شرکتهای بیمه مستقیمی که مجوز قبولی اتکائی دارند بررسی و نسبت به عملکرد آنها اظهار نظر کنند.

به گزارش اقتصادناب علی به نژاد ، مدیر فنی شرکت بیمه اتکائی امین در پی اظهارات دبیر کارگروه بیمه اتکائی سندیکا در خصوص اینکه دو بیمه اتکائی نتوانسته اند تا کنون نقش راهبری خود را در صنعت بیمه ایفاء کنند ، گفت:پذیرش ریسکهای فاقد نرخ و شرایط فنی از سوی شرکتهای بیمه مستقیمی که مجوز قبولی اتکائی دارند بازار اتکائی را تحت تاثیر قرار داده و در این شرایط مسلما دو شرکت بیمه اتکائی از حداکثر ظرفیت خود در پوشش این قبیل ریسکها استفاده نمی کنند.

به نژاد عنوان کرد : طی مذاکراتی که با بیمه مرکزی انجام پذیرفت ، شرکت بیمه اتکائی امین آمادگی خود را اعلام نمود که با توجه به شرایط ویژه کشور به دلیل اعمال تحریم ها در صورتیکه که نرخ های بازار اتکائی مورد تایید نهاد ناظر قرار گیرد،  بیمه متبوعش تمام توان خود برای پوشش اتکائی  ریسکهای کشور به کار خواهد بست.

مدیر اتکائی بیمه اتکائی امین تصریح کرد:ضمنا این شرکت در پوشش ریسک بدنه و ماشین آلات شناور سانچی مشارکت داشته است که نسبت به پرداخت سهم خود از خسارت اقدام نموده است.

به نژاد در ادامه تصریح کرد: از نهادناظر انتظار داریم،عملکرد فنی قبولی اتکائی شرکتهای بیمه اتکائی و  همچنین شرکتهای بیمه مستقیمی که مجوز قبولی اتکائی دارندرا  بررسی و نسبت به عملکرد آنها اظهار نظر کند.

نمایش بیشتر

نوشته‌های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا