اجتماعیاخبار مهمسیاسیمجلسویژه

هیچ مدیری ازقانون منع بکارگیری بازنشستگان مستثنی نخواهد بود

اقتصادناب_سخنگوی کمیسیون اقتصادی مجلس گفت: لیست سوالات و ابهامات سه قوه درباره قانون منع بکارگیری بازنشستگان سه‌شنبه هفته آینده بررسی می‌شود.

به گزارش اقتصادناب، زهرا سعیدی مبارکه نماینده مردم مبارکه و سخنگوی کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی در تشریح جزئیات نشست صبح امروز مسئولان سه قوه برای بررسی و رفع ابهامات قانون منع به کارگیری بازنشستگاناظهارداشت: با توجه به اینکه برخی سوالات و ابهامات در خصوص بحث تفسیر این قانون و اینکه ممکن است اختلاف نظرهایی بین این ۳ قوه وجود داشته باشد مقرر شد فهرستی از این سوالات تهیه شود.

وی افزود: این سوالات و ابهامات طی ۱۵ مورد مطرح شده است که بین سه قوه وجود دارد که مقرر شد روز سه‌شنبه هفته آینده با حضور نماینده سازمان بازرسی، معاونت قوانین مجلس، دادستان تهران، دیوان عدالت اداری، معاون حقوقی رئیس جمهور و سازمان اداری و استخدامی و تعدادی از نمایندگان مجلس که پیگیر این موضوع بودند تشکیل شود.

سعیدی مبارکه ادامه داد: اگر در نشست ویژه سه‌شنبه هفته آینده در خصوص پاسخ سوالات مذکور به اجماع نظر رسیدند که برای ابلاغ و اجرا اعلام می‌شود اما ممکن است اختلافاتی در این زمینه وجود داشته باشد و امکان این دارد که لیست ذکر شده استثناء زده شود و از مجلس مورد سوال قرار گیرد تا در این صورت مجلس پاسخ آن ابهامات و سوالات را بدهد.

وی در پاسخ به این سوال که آیا امکان این موضوع وجود دارد که در پاسخ به این سوالات و ابهامات برای برخی مدیران از این قانون استثناء قائل شوید، گفت: خیر، اصلاً اینگونه نخواهد شد چرا که جنس اصلی و متن این قانون کاملاً مشخص است اما برخی ابهامات در این زمینه وجود دارد.

سخنگوی کمیسیون اقتصادی مجلس یادآور شد در جلسه ویژه آینده قرار شده است در خصوص ابهامات و سوالات که ممکن است در خصوص اعاده خدمت، دستگاه‌های مشمول مناطق آزاد و همچنین هیأت علمی‌ها و افرادی که ترک پست کرده‌اند به صورت تک به تک بررسی و به اجماع پاسخ رسیده شود.

سعیدی مبارکه در ادامه تصریح کرد: به آن دسته از سوالاتی که به اجماع پاسخ داده شده اجرا خواهد شد اما بر سر سوالاتی که اختلاف وجود داشته باشد استثناء خورده و به مجلس شورای اسلامی ارسال خواهد شد تا بر این اساس مباحثی درباره شرکت‌ها و بودجه‌ها ممکن است مباحثی وجود داشته باشد.

وی در ادامه بیان جزئیات نشست مذکور گفت: برخی سوالات و ابهامات در جلسه امروز البته برطرف شد و موارد باقی مانده در نشست آتی بررسی خواهد شد و برای رسیدن به اجماع نهایی لازم است جلسه دیگری برگزار شود لازم است سازمان بازرسی هم حضور می‌داشت و با توجه به اینکه نمایندگان باید در جلسه امروز حضور می‌یافتند مقرر شد سوالات باقیمانده با حضور کلیه مسئولان ذیربط و نمایندگان دغدغه‌مند در این حوزه برگزار شود.

نایب رئیس فراکسیون ورزش و جوانان مجلس با بیان اینکه بعد از ظهر دوشنبه برای این اجماع نتیجه‌گیری نهایی انجام خواهد شد، گفت: با توجه به اینکه ما یکی از پیشنهاد دهندگان این قانون بودیم قانون منع به کارگیری بازنشستگان با حمایت حداکثری و رأی دو سومی مجلس به تصویب رسیده است لذا اگر مغایرت‌هایی هم با برنامه ششم داشته باشد شرح مذاکرات و پیگیری‌ها نشان می‌دهد که همان مجلسی که برنامه ششم را تدوین و تصویب کرده برای این قانون حمایت حداکثری داشته است.

سعیدی مبارکه گفت: ما اعتقاد داریم این یک قانون تاریخی است و از این رو آنچه که امروز موضوع جلسه بود مورد اصلی آن تاریخ، دامنه شمول و استفساعات بود در واقع اصل این جلسه براساس این ۳ محور برگزار شد که به نتایجی هم رسیدیم.

منبع: فارس
نمایش بیشتر

نوشته‌های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا