اخبار مهماقتصادیبیمهویژهپیشخوان

همکاری پلیس و صنعت بیمه برای کاهش تصادفات جعلی ضروری است

اقتصادناب_همکاری گسترده پلیس و بیمه می‌تواند پرونده های تصادفات جعلی و روند تقلبات بیمه ای را به میزان چشمگیری کاهش بدهد.

به گزارش اقتصادناب، غلامرضا سلیمانی در دیدار با سردار محمد رضا مهماندار _ رییس راهنمایی و رانندگی تهران بزرگ، ضمن قدردانی از تلاش های پلیس در خصوص اصلاح فرهنگ رانندگی در کشور تصریح کرد: خوشبختانه پلیس و صنعت بیمه برای تغییر رفتار رانندگان و کاهش تلفات فعالیت‌های خوبی را آغاز کرده‌اند.

رییس کل بیمه مرکزی افزود: ما در بحث فرهنگ سازی از مقاطع ابتدایی تا تحصیلات تکمیلی مفاهیم بیمه ای و روش های کاهش تصادفات در کتاب‌های درسی گنجانده شده و ادامه این مسیر به کمک پلیس و دستگاه های مرتبط نیاز دارد.

رییس شورای عالی بیمه ضمن تشریح فعالیت های صورت گرفته در حوزه فرهنگسازی توسط بیمه مرکزی و صنعت بیمه، خاطرنشان کرد:متاسفانه هزینه فرهنگ سازی در کشور ما بالاست و ما انتظار داریم رسانه های گروهی با درک حساسیت موضوع کاهش تصادفات به این مقوله ورود جدی تری داشته باشند.

وی استفاده از فناوری های نوین و اپلیکیشن های پایش خودروها را یک ضرورت جدی دانست و گفت: همکاری گسترده پلیس و بیمه می‌تواند پرونده های تصادفات جعلی و روند تقلبات بیمه ای را به میزان چشمگیری کاهش بدهد.

وی در پایان با اشاره به تغییر رویکرد صنعت بیمه از خودرو محور به راننده محور ابراز امیدواری کرد با شناسایی رانندگان پرریسک، تلفات ناشی از تصادفات، کنترل شود.

در ادامه این نشست سردار محمدرضا مهماندار – رییس پلیس راهنمایی و رانندگی تهران بزرگ_ فعالیت های صنعت بیمه در کاهش تصادفات و ساماندهی ترافیکی را ارزشمند ارزیابی کرد و افزود: ترافیک تهران را نمی شود با ابزار سنتی اداره کرد و ما اعتقاد داریم باید از ظرفیت های مردم و نهادهای عمومی بیشتر استفاده شود.

وی با ابراز خرسندی از حضور رییس کل بیمه مرکزی و مدیران بیمه در مجموعه پلیس راهنمایی و رانندگی نسبت به تعامل بیشتر این دو (پلیس و صنعت بیمه) تاکید کرد.
گفتنی است در این دیدار رییس کل بیمه مرکزی و همراهان از واحد مانیتورینگ و همچنین بخش های مختلف راهنمایی و رانندگی بازدید کرد.

نمایش بیشتر

نوشته‌های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا