اخبار مهماقتصادیبانک و بورسویژه

هشدار مجلس درباره اعلام نشدن نرخ تورم از سوی بانک مرکزی

میزان نوشت: عضو کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی گفت: به نفع بانک مرکزی نیست که نرخ تورم را اعلام نکند. البته ممکن است بانک مرکزی هر از چند گاهی نرخ تورم را دیر اعلام کند، اما نمی‌تواند این نرخ را اشتباه و یا اعلام نکند.

به گزارش اقتصادناب، محمود بهمنی با اشاره به عدم اعلام نرخ تورم از سوی بانک مرکزی گفت: حتی زمانی که مرکز آمار نرخ تورم را محاسبه می‌کند، بانک مرکزی ملزم به ارائه آمار نرخ تورم است.

بهمنی با اشاره به آمار تورم نقطه به نقطه گفت: طبق آخرین آمار بانک مرکزی، تورم نقطه به نقطه ۴۲ درصد بوده است؛ با این حال هر زمانی که تورم نقطه به نقطه شروع به بالا رفتن می‌کند این هشدار وجود دارد که تورم میانگین شروع به افزایش کرده است.

رئیس اسبق بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران ادامه داد: به نفع بانک مرکزی نیست که نرخ تورم را اعلام نکند چرا که بانک مرکزی نمی‌تواند و نباید غیر از آنچه نرخ واقعی تورم است، اعلام کند.

این نماینده مجلس افزود: البته ممکن است بانک مرکزی هر از چند گاهی نرخ تورم را دیر اعلام کند، اما نمی‌تواند این نرخ را اشتباه و یا اعلام نکند.

بهمنی اظهار داشت: اگر بانک مرکزی بخواهد تصمیم به عدم ارائه نرخ تورم بگیرد، تصمیم اشتباهی است. بانک مرکزی تا به حال دست به این کار نزده است.

این نماینده مجلس در ادامه با اشاره به ارزیابی خود از نرخ تورم بیان داشت: بنده اطلاعی از نرخ تورم ندارم، اما این دیگر قابل قبول نیست که مسئولین بگویند نرخ تورم یک رقمی است چرا که تورم ما حتما دو رقمی است؛ دورقمی که حتما دولت باید حساب شده آن را اعلام کند.

نمایش بیشتر

نوشته‌های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا