اخبار مهماقتصاد و داراییاقتصادیبیمهپول وسرمایهپیشخوان

هزینه بستری شدن ۳۰ میلیون ایرانی رایگان شد+ جزئیات

اقتصادناب_به گزارش اقتصادناب به نقل از ایرنا سعید کریمی، رویکرد وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی و معاونت درمان را عدالت و تعالی نظام سلامت برشمرد.

 

وی، جوانی جمعیت، درمان زوجین نابارور، ارائه تسهیلات به زوجین در این خصوص و راه‌اندازی مراکز ناباروری سطح ۲ و ۳ را از جمله موارد بحث شده در همایش معاونان درمان دانشگاه‌ها و دانشکده‌های علوم پزشکی عنوان و خاطرنشان کرد: با توجه به اینکه آبان ماه آخرین مهلت برای راه‌اندازی مراکز ناباروری است دانشگاه‌ها به سرعت این مراکز را راه‌اندازی کردند و اکنون بالای ۵۰ مرکز سطح ۲ ناباروری راه‌اندازی شده و مراکز ناباروری سطح ۳ نیز در همه مراکز استان‌های کشور دایر است و در استان بوشهر نیز به زودی راه‌اندازی می‌شود.

 

معاون درمان وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در مورد بسته‌های بیماران خاص و صعب العلاج نیز گفت: اعتبارات این صندوق از ۵ هزار میلیارد تومان به ۷ هزار میلیارد تومان افزایش داشته و ۱۰۰ نوع بیماری را نیز پوشش می‌دهد و در این همایش درباره اینکه بیماران چگونه در سیستم اطلاعات بیمارستان ثبت درخواست کنند و پرداخت‌ها چگونه انجام شود، تبادل نظر صورت گرفت.

 

وی بسته حفاظت مالی را نیز از جمله محورهای بحث شده در نخستین روز از همایش معاونان درمان دانشگاه‌ها و دانشکده‌های علوم پزشکی برشمرد و تصریح کرد: این بسته به منظور کاهش پرداخت از جیب بیماران است که وزیر بهداشت، درمان و آموز پزشکی طی ابلاغیه‌ای همه را مکلف کردند که هزینه بستری بیش از ۳۰ میلیون هموطن ایرانی رایگان باشد؛ البته طی این ابلاغیه بستری بیمارانی که در چهارچوب نظام ارجاع صورت می‌گیرد رایگان خواهد بود.

 

کریمی با بیان اینکه بنا داریم تخت‌های توانبخشی را از ۸۰ به بیش از ۸۰۰ تخت افزایش دهیم، گفت: این موضوع در این همایش مورد بررسی و گفت‌وگو قرار گرفت.

 

معاون درمان وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی گردشگری سلامت را نیز از دیگر موضوعات مطرح شده در این همایش برشمرد و خاطرنشان کرد: درآمد فعلی ما از گردشگری سلامت یک میلیارد دلار بوده که می‌توانیم این درآمد را به ۵ الی ۶ میلیارد دلار برسانیم و اکنون ۲۷۰ مرکز دارای گردشگری سلامت وجود دارد.

 

کریمی گفت: ارتقای خدمات اورژانس، نظارت بر مراکز درمانی، بسته مقیمی، ماندگاری پزشکان در مناطق محروم، نظام ارجاع و پزشک خانواده نیز در این همایش مورد بررسی قرار گرفت.

 

 

نمایش بیشتر

نوشته‌های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا