اخبار مهماقتصادیبیمهویژهپیشخوان

نگرانی شرکتهای بیمه در خصوص ادغام از نگاه مدیر عامل بیمه کوثر

اقتصادناب_مدیر عامل بیمه کوثر با تاکید بر اینکه هیچ کس منکر مزایای ادغام نیست ، اذعان داشت:اما نگرانی از احتمال دستاوردهای نامطلوب و نا همگن ادغام شرکتهای بیمه را از اقدام برای ادغام دور می کند و همین امر سبب می شود که ادغام در میان شرکتهای بیمه از اولویت ها خارج شود.

به گزارش اقتصادناب،مجید مشعلچی فیروزآبادی ، مدیر عامل شرکت بیمه کوثر طی یک نشست خبری در پاسخ به سوال ریسک نیوز در خصوص ارزیابی وی از ادغام شرکتهایی که دارای سهامدار مشترک هستند با توجه به اینکه این اقدام در شبکه بانکی نیز در خصوص بانکهای دارای سهامدار مشترک در حال تحقق است ، گفت:تجمیع و ادغام نهادهای اقتصادی اعم از بانک و بیمه اگر به درستی انجام شود،بلامانع است اما این تجمیع باید در  راستای هم افزائی ، انسجام ، افزایش توانمندی ،کمک به عبور از بحران ها مانند سد تحریم ، عدم متضرر شدن سهامداران و کمک به سودآوری شرکت باشد.

وی با تاکید بر اینکه هیچ کس منکر مزایای  ادغام نیست ، اذعان داشت:اما نگرانی از احتمال دستاوردهای نامطلوب و نا همگن ادغام شرکتهای بیمه را از اقدام  برای ادغام دور می کند و همین امر سبب می شود که ادغام در میان شرکتهای بیمه از اولویت ها خارج شود.

مشعلچی  خاطر نشان ساخت:اگر شرکتهای بیمه طی مذاکرات سازنده بدین نتیجه برسند که ادغام دستاوردهای مطلوبی برای صنعت بیمه کشور خواهد داشت و نظر سهامدار را جلب کرده و در نهایت در راستای احقاق حقوق بیمه گذاران خواهد بود ، حتما این کار انجام می شود .

مدیر عامل بیمه کوثر در ادامه تاکید کرد : اما همانطور که عنوان شد هر گونه ادغامی در شرکتهای تجاری باید در راستای توانمندی بیشتر ، ارتقاء ارائه خدمات ، سورآوری بیشتر برای سهامداران و در نهایت حفظ حقوق مردم باشد.

مشعلچی در ادامه در خصوص برنامه های شرکت برای افزایش چتر حمایتی و پوشش های بیمه ای به خارج از مجموعه های سهامداری خود عنوان داشت:حدود ۴۱ درصد از بازار بیمه کوثر مربوط به پرتفوی های غیر از مجموعه سهامداری است که در نظر داریم این رقم را به ۵۰ درصد برسانیم .

به گفته وی به هر حال هر شرکتی در زمان تاسیس برنامه بازار سنجی مشخصی با توجه به ترکیب سهامداری خود دارد اما بیمه کوثر درصدد توسعه بازار های هدف خود است .

وی همچنین ورود به حوزه اتکائی اختیاری را از دیگر برنامه های شرکت متبوع خود دانست و اذعان داشت : سطح توانگری بالای ۱۲۰ درصد از شاخصه های این امر است که به دلیل اعمال ایین نامه اخیر بیمه مرکزی امسال توانگری ما به ۱۲۰ نرسید اگر چه توانستیم سه سال پیاپی توانگری مالی سطی یک را از ان خود کنیم.

به گفته مدیر عامل شرکت بیمه کوثر برای ورود به بازار اتکائی افزایش سرمایه را در دستور کار داریم.

منبع:ریسک نیوز

نمایش بیشتر

نوشته‌های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا