اخبار مهماقتصادیبیمهپیشخوان

نمایندگان شرکت های بیمه خواستار نظام نامه مالکیت فکری در صنعت بیمه شدند

اقتصادناب_نمایندگان شرکت های بیمه خواستار نظام نامه مالکیت فکری در صنعت بیمه شدند

پیشنهاد اعطای جایزه عمومی صنعت بیمه، چارچوبی برای ارائه پایان نامه توسط بازنشستگان فعال بیمه، تدوین نظام نامه مالکیت معنوی در صنعت و نحوه مشارکت فعال در بیست و ششمین همایش ملی بیمه و توسعه از اهم مباحث مطرح شده در شورای هماهنگی علمی صنعت بیمه بود

.
به گزارش اقتصادناب در دومین نشست شورای هماهنگی علمی صنعت بیمه که در بیمه ایران برگزار شد، شرکت های بیمه به ضرورت وجود نظام نامه مشخصی در خصوص مالکیت فکری در صنعت بیمه، پیوند رشته های مختلف دانشگاهی با صنعت بیمه، جذب نخبگان در این بخش، تعریف پایان نامه های ای کشور و درنهایت پیشنهادی مبنی بر لحاظ کردن جایزه ای عمومی در صنعت بیمه تاکید کردند.
به گزارش روابط عمومی پژوهشکده بیمه در این نشست نمایندگان شرکت های بیمه به نقش صنعت بیمه در دنیا در جبران و ترمیم خسارت های غیرمادی و ایجاد آرامش در بهداشت اقتصادی و روانی مردم اشاره کردند .
حمید کردبچه رییس پژوهشکده بیمه پس از طرح دیدگاه نمایندگان شرکت های بیمه ابراز داشت: بر اساس مصوبات جلسات گذشته اقدامات قابل توجهی صورت گرفته است و امید است عزم پژوهشکده با پاسخ مثبت شرکت ها بتواند منشا اثری برای شرکت باشد و صنعت بیمه جایگاه ویژه ای را به پژوهش و دانش دهد.
وی افزود: اراده پژوهشکده برای حضور در صنعت وهمکاری متقابل علمی صنعت با پژوهشکده جدی است و بدون حضور صنعت، پژوهشکده نمی تواند نقش موثری داشته باشد. بر این اساس اقدامات پژوهشکده بایدکاربردی باشد و یکی از نهادهایی که می تواند در این زمینه یاری کند شورای هماهنگی علمی صنعت بیمه است.
در ادامه  لیلی نیاکان معاون پژوهشی پژوهشکده بیمه با طرح اهمیت شناسایی نیازهای صنعت بیمه و تشکیل شورای هماهنگی این صنعت گفت: تشکیل این شورا با اثرات مثبتی همراه است در این میان برای ساختار این شورا پیشنهاداتی ارائه شده است.
معاون پژوهشی پژوهشکده بیمه به وظایف این شورا اشاره کرد و بیان داشت: ایده پردازی برای شکل گیری فعالیت ها و انعکاس فعالیت های علمی در صنعت بیمه و جلوگیری از فعالیت های موازی از جمله وظایف تعریف شده است.
وی با اشاره به تولید محتوای بیمه ای به عنوان یک اقدام اشاره کرد و افزود: برگزاری سیمنار و کنفرانس می تواند در این زمینه کمک شایانی داشته باشد در ادامه تلاش داریم به موضوعات جامعه شناختی صنعت بیمه بپردازیم.
گفتنی است در این نشست پیرامون مشارکت موثر صنعت بیمه در بیست و ششمین همایش بیمه و توسعه نیز مباحث مهمی از سوی نمایندگان شرکت ها مطرح شد.

نمایش بیشتر

نوشته‌های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا