اخبار مهماقتصادیبیمهویژهپیشخوان

منابع صندوق خسارت بدنی اندوخته و پشتوانه صنعت بیمه

اقتصادناب_در سال ۹۳ بیشتر مقصرین متاسفانه متواری بودن ، که این مهم با تشکیل اداره تحقیق اکاهش پیدا کرده، با کارشناسانی که در این حوزه فعالیت می کنند ، تمام پرونده ها به دقت مورد رسیدگی میدانی قرار می گیرد.”

به گزارش سایت تحلیلی-خبری اقتصادناب و به نقل از روابط عمومی صندوق تامین خسارت های بدنی ، دکتر سلیمانی رئیس کل بیمه مرکزی و هیئت همراه با حضور در ساختمان مرکزی صندوق ضمن بازدید از بخش های مختلف این نهاد با دکتر جباری مدیرعامل و مدیران ارشد صندوق تامین خسارت بدنی دیدار کردند.
در این دیدار صمیمی دکتر جباری مدیرعامل صندوق تامین خسارت بدنی کشور گزارشی از فعالیت های این نهاد ارائه کرد.
جباری نقش صندوق را مکمل صنعت بیمه عنوان کرده و اظهار داشت : صندوق به عنوان مکمل صنعت بیمه ایفای نقش می کند، به همین علت تلاش کردیم سیستمی یکپارچه و شفاف از خدمات را ارائه کنیم . در این راستا سیستم هوشمند الکترونیک صندوق بصورت بومی از سال ۹۳ فعال شد به نحوی که تمام فرآیندهای صندوق از تشکیل پرونده تا صدور حواله در آن ثبت و ضبط می شود .
با هدف رضایتمندی زیان دیدگان پروسه چند ماهه بررسی پرونده ها و پرداخت خسارت را به ۶ روز تا ۷ روز کاهش دادیم .
مدیرعامل صندوق ادامه داد : در سال ۹۳ بیشتر مقصرین متاسفانه متواری بودن ، که این مهم با تشکیل اداره تحقیق اکاهش پیدا کرده، با کارشناسانی که در این حوزه فعالیت می کنند ، تمام پرونده ها به دقت مورد رسیدگی میدانی قرار می گیرد.
تشکیل این اداره به شناسایی گروه هدف در حوزه مقصرین و زیان دیده کمک زیادی کرده است.

جباری با اشاره به آزاد سازی افزون بر ۳۵ هزار نفر از زندانیان حوادث رانندگی و بازگشت آنها به جامعه در جهت وظایف صندوق در کاهش آسیب های اجتماعی ، به منابع صندوق اشاره کرده و گفت: نرخ بازدهی ۴ سال گذشته صندوق ، در صنعت بیمه بی سابقه بوده است.

جباری در پایان تاکید کرد : قانون شخص ثالث یک وظیفه و تکلیف بزرگ برعهده صندوق گذاشته است و آن در حقیقت پشتوانه شدن منابع صندوق برای شرکت های بیمه است ، در حقیقت چنانچه زمانی شرکت بیمه ای دچار مشکل در پرداخت خسارت ها و تعهدات شود این نهاد صندوق است که ایفای تعهد خواهد کرد ، همان گونه که در بحث بیمه توسعه هم ورود کردیم و همراهی خوبی با بیمه مرکزی و بیمه ایران در تامین نقدینگی پرداخت خسارت های این شرکت داشتیم .
این وظیفه و تکلیف بزرگی است که ما را بر آن می دارد بر حفظ و صیانت از منابع صندوق بیشتر از قبل تلاش کنیم و توانگری صندوق را همیشه حفظ کنیم

 

نمایش بیشتر

نوشته‌های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا