اخبار مهماقتصادیبانک و بورسبیمهویژهپیشخوان

مدیریت و خلق انتظارات از وظایف راهبردی نهاد روابط عمومی است

رئیس سازمان بورس و اوراق بهادار در بیست و چهارمین جلسه شورای اطلاع رسانی وزارت اقتصاد عنوان کرد؛

مدیریت و خلق انتظارات از وظایف راهبردی نهاد روابط عمومی است

 

به گزارش اقتصادناب رئیس سازمان بورس و اوراق بهادار در بیست و چهارمین جلسه شورای اطلاع رسانی وزارت امور اقتصادی و دارایی که به میزبانی این سازمان برگزار شد، مدیریت انتظارات غیرواقعی و خلق انتظارات مثبت را از وظایف راهبردی نهاد روابط عمومی دانست و بر مشارکت روابط عمومی ها برای فرهنگ سازی مصرف تولیدات داخلی در جامعه تاکید کرد.
شاپور محمدی با بیان این مطلب اظهار داشت: این فرهنگ ، عامل مهمی برای رونق و ارتقای کیفیت تولیدات ملی است.
  وی همچنین مشارکت  مجموعه روابط عمومی های وزارت اقتصاد برای  گرایش مردم به سرمایه گذاری در بازار سرمایه را ضروری دانست و اعلام کرد ، انعکاس عملکرد وزارت اقتصاد و بازار سرمایه  توسط این مجموعه بسیار مطلوب و موثر بود.
وی با تاکید بر نقش و جایگاه رسانه ها بویژه در شرایط فعلی خاطرنشان کرد: آگاه سازی، شفاف سازی و استقلال رسانه ها از شاخص های مهم اثربخشی رسانه ها در  دفاع از حقوق مردم است.
محمدی در بخش دیگری از سخنان خود، با اشاره به رشد بسیار مطلوب بازار سرمایه طی ۱۵ سال اخیر تصریح کرد: بازار سرمایه کشورمان همیشه و در همه دوره ها نوآور و پرتحرک بوده است.
وی تاکید کرد: اگر سودآوری بنگاه های تولیدی بعنوان بخش حقیقی اقتصاد تقویت شود قطعا رشد بازار سرمایه نیز افزایشی و حقیقی می شود.
محمدی افزود: افزایش حجم تولید، کاهش هزینه ها، افزایش بهره وری و  افزایش قیمت محصولات در بنگاههای تولیدی باعث رشد بازار سرمایه می شود.
در ادامه  بیست و چهارمین جلسه شورای اطلاع رسانی وزارت امور اقتصادی و دارایی، پیمان میراب، دستیار وزیر اقتصاد در امور هسته های اندیشه ورزی طی سخنانی ضمن معرفی هسته های مختلف اندیشه ورزی، اهداف و ویژگیهای این هسته را برشمرد.
وی با بیان اینکه سیاستگذاری ها باید متناسب با فضای اقتصادی کشور تنظیم شود، تصریح کرد: در هسته های اندیشه ورزی وزارت اقتصاد، موضوعات مختلف حوزه اقتصادی کشور در شورایی متشکل از نمایندگان مجلس شورای اسلامی، دانشگاهیان، مدیران دولتی و نمایندگان بخش خصوصی مطرح و بررسی می شود.
میراب برخی از عناوین هسته های اندیشه ورزی را “اقتصاد کلان “، “بهبود فضای کسب و کار و خصوصی سازی اثربخش”، “تامین مالی داخلی”، “تامین مالی خارجی”، “اصلاح نظام پولی و بانکی”، “اصلاح نظام مالیاتی و ارتقای اثر بخشی آن” و “ارتقای عملکرد نظام گمرکی” عنوان کرد.
وی همچنین “مدیریت حرفه ای و افزایش کارایی شرکت داری دولتی”، “مدیریت دارایی ها و  بدهی های دولت”، “اقتصاد هوشمند و توسعه زیرساخت های مرتبط” و “کاربست آموزه های دینی در حوزه بانکداری، بیمه، بازار سرمایه، مالیات” را از دیگر عناوین هسته های اندیشه ورزی برشمرد.
دستیار وزیر در امور هسته های اندیشه ورزی اهداف تشکیل هسته های اندیشه ورزی را بازوی مشورتی وزارت اقتصاد در سیاست گذاری و تصمیم گیری، نقد فعالیت های جاری وزارت اقتصاد، بررسی لوایحی که قرار است از سوی این وزارتخانه صادر شود، عنوان کرد.
میراب در مورد ترکیب اعضای هسته های اندیشه ورزی نیز گفت: رئیس هر یک از هسته های اندیشه ورزی، یکی از وزرای اسبق اقتصاد یا مسئولین صاحب تجربه و همتراز و نایب رئیس آن نیز یکی از معاونین وزارت اقتصاد است.
در پایان این نشست، ضمن تبادل اخبار مجموعه وزارت اقتصاد، در خصوص برگزاری مراسم چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی ایران، برگزاری نمایشگاه “بورس، بانک و بیمه”  بحث و تبادل نظر شد.
نمایش بیشتر

نوشته‌های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا