اخبار روزاخبار مهماقتصاد و داراییاقتصادیبانک و بورسطلا وسکهپول وسرمایه

قیمت جهانی طلا امروز ۹۹/۱۲/۱۳

اقتصادناب_در حالی که رشد سوددهی اوراق قرضه دولت آمریکا جذابیت سرمایه گذاری در بازار طلا را کاهش داده است، قیمت طلا امروز اندکی کاهش داشت.

به گزارش خبرگزاری اقتصادناب به نقل از رویترز، در حالی که رشد سوددهی اوراق قرضه دولت آمریکا جذابیت سرمایه گذاری در بازار طلا را کاهش داده است، قیمت طلا امروز اندکی کاهش داشت. هرچند قیمت فلز زرد در بالاتر از پایین ترین رقم های ۸ ماه و نیم گذشته که در جلسه قبل به ثبت رسیده بود باقی ماند.

بر اساس این گزارش، قیمت هر اونس طلا امروز با ۰.۲ درصد افت به ۱۷۳۴ دلار و ۱۶ سنت رسید. روز سه شنبه قیمت فلز زرد به پایین ترین رقم از ۱۵ ژوئن یعنی ۱۷۰۶ دلار و ۷۰ سنت رسیده بود. قیمت طلا در معاملات آتی امروز نیز با تغییری جزئی به رقم ۱۷۳۴ دلار و ۱۰ سنت رسید.

شاخص سوددهی اوراق قرضه دولت آمریکا پس از رسیدن به بالاترین رقم یک سال اخیر در جلسه قبل، امروز برای چهارمین جلسه متوالی کاهش داشت، اما همچنان در نزدیکی ۱.۴ درصد باقی ماند و سبب شد تا جذابیت سرمایه گذاری در بازار طلا برای سرمایه گذاران کاهش یابد.

مقامات فدرال رزرو آمریکا که با چشم انداز افزایش نرخ تورم در بهار امسال روبرو هستند روز سه شنبه تاکید کردند که به رغم احتمال افزایش تورم سیاست پولی انبساطی خود را حفظ خواهند کرد تا زمانی که شهروندان آمریکایی بیکار شده در جریان بحران کرونا مجددا مشغول به کار شوند.

سرمایه گذاران اکنون منتظر خبرهای بیشتر در مورد بسته محرک مالی ۱.۹ تریلیون دلاری دولت آمریکا هستند که هفته گذشته به تصویب مجلس نمایندگان رسید و این هفته سنا بحث در مورد آن را آغاز می کنند.

قیمت نقره امروز با ۰.۳ درصد کاهش به ۲۶ دلار و ۶۷ سنت رسید، در حالی که فلز پالادیوم با ۰.۶ درصد رشد به ۲۳۷۶ دلار و ۵۰ سنت رسید. قیمت پلاتین هم امروز با ۰.۳ درصد کاهش به ۱۲۰۰ دلار و ۵۰ سنت رسید.

منبع: تسنیم

نمایش بیشتر

نوشته‌های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا