اخبار روزاخبار مهماقتصادیبانک و بورسدلار و ارزطلا وسکهپول وسرمایه

قیمت جهانی طلا امروز ۱۳۹۸/۰۵/۱۲

اقتصادناب_قیمت هر اونس طلا در پایان معاملات دیروز با ۰.۳۰ درصد کاهش به ۱۴۴۰ دلار و ۸۳ سنت رسید.

به گزارش  اقتصادناب به نقل از رویترز، در حالی که انتشار آمارهای ضعیف از بازار کار آمریکا موجب تضعیف ارزش دلار شده، قیمت طلا روز در بالای ۱۴۴۰ دلار تثبیت شد و همزمان با شدت گرفتن جنگ تجاری، بهترین عملکرد هفتگی ۶ هفته اخیر را به ثبت رساند.

بر اساس این گزارش، قیمت هر اونس طلا در پایان معاملات دیروز با ۰.۳۰ درصد کاهش به ۱۴۴۰ دلار و ۸۳ سنت رسید. قیمت فلز زرد در این هفته نزدیک به ۲ درصد افزایش داشت.

قیمت طلا در بازار آمریکا هم در پایان معاملات روز جمعه با ۱.۷۵ درصد افزایش به ۱۴۵۷ دلار و ۵۰ سنت رسید.

به گفته ادوارد میر، تحلیلگر بازار طلا در موسسه اف سی استون، عامل اصلی افزایش قیمت طلا در این هفته «تلاش بانک های مرکزی بزرگ جهان برای کاهش نرخ بهره به دلیل افت شاخص های اقتصادی بوده است.»

وی افزود: «عاملی که مانع از رشد بیشتر قیمت شده، ارزش بالای دلار است.»

روز پنجشنبه پس از آنکه ترامپ اعلام کرد که بر ۳۰۰ میلیارد دلار دیگر از کالاهای چینی تعرفه ۱۰ درصدی وضع خواهد کرد و در صورت عدم پیشرفت در مذاکرات این تعرفه ها بیشتر خواهد شد، قیمت طلا بیش از ۲ درصد افزایش یافته بود.

آمارهای منتشر شده از کند شدن آهنگ رشد بازار کار آمریکا در ماه جولای و شدت گرفتن جنگ تجاری احتمالا فدرال رزرو را مجاب خواهد کرد که در ماه آینده نیز مجددا دست به کاهش نرخ بهره بزند. کاهش نرخ بهره موجب پایین آمدن هزینه فرصت سرمایه گذاری در بازار طلا، افت ارزش دلار و تقویت قیمت طلا می گردد.

قیمت نقره نیز در پایان معاملات دیروز با ۰.۵۶ درصد افزایش به ۱۶ دلار و ۲۷ سنت رسید. قیمت پلاتین ۱.۰۷ درصد افت داشت و به ۸۴۴ دلار و ۹۰ سنت رسید.

نمایش بیشتر

نوشته‌های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا