اجتماعیاخبار مهماقتصادیویژهپیشخوان

قیمت بنزین در سال ۹۷ افزایش پیدا نمی‎کند

اقتصادناب_عضو کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی گفت: قیمت حامل‎های انرژی به خصوص بنزین در سال جاری با توجه به وضعیت اقتصادی که در کور وجود دارد قطعا افزایش پیدا نخواهد کرد.

 

عبدالحمید خدری: درباره شائبه‎های مطرح شده پیرامون افزایش قیمت بنزین در طی ماه‎ آینده و اینکه آیا این موضوع در کمسیون انرژی مجلس شورای اسلامی بررسی شده است اظهارکرد: بحث افزایش قیمت سوخت در کمیسیون انرژی چند بار مطرح شد اما به دلیل مشکلات اقتصادی که در شرایط فعلی دامنگیر جامعه است این موضوع از دستور کار خارج شد.

وی تصریح کرد: کمیسیون انرژی و دولت هر دو باتوجه به شرایط و اوضاع کشور بر این موضوع تاکید دارند و تصمیم گرفتند که قیمت بنزین در سال جاری افزایش پیدا نکند چرا که با شرایط مالی امروز مردم قطعا افزایش حامل‎های سوخت به خصوص بنزین به صلاح نیست.

عضو کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی خاطرنشان کرد: در باب افزایش قیمت حامل‎های سوخت نظراتی درباره افزایش قیمت بنزین سوپر که مورد استفاده قشر خاصی است که از تمکن مالی خوبی برخوردار هستند مطرح بود ولی این تصمیم هم هنوز قطعی و نهایی نشده است.

خدری تاکید کرد: بنده مطمئن هستم که باتوجه به تصمیماتی که در کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی اتخاذ شده است قطعا ما در سال جاری افزایش قیمت بنزین را نخواهیم داشت.

وی درباره اینکه آیا اعمال تحریم‎های نفتی آمریکا علیه ایران که احتمالا در آبان ماه صورت می‎گیرد موجبات بالا رفتن قیمت بنزین را افزایش خواهد داد گفت: در جلساتی که با وزیر نفت در کمیسیون انرژی داشتیم به این نتیجه دست پیدا کردیم که با سهمیه‎بندی و موضوعات از این قبیل درباره حامل‎های انرژی ما نمی‎توانیم به یک نتیجه منطقی دست پیدا کنیم از این رو باید تدبیر بهتری را برای پشت سرگذاشتن این تحریم‎ها اتخاذ کنیم.

عضو کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی اظهار کرد: بنده به مردم اطمینان می‎دهم که بنزین در سال جاری هیچگونه افزایش قیمتی نخواهد داشت از این رو جای هیچ نگرانی وجود ندارد.

 

نمایش بیشتر

نوشته‌های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا