اخبار مهماقتصادیبیمهویژهپیشخوان

قرارداد همکاری بیمه ما و مرکز توسعه گردشگری سلامت کشورهای اسلامی

به گزارش سرویس بیمه ای اقتصاد ناب ،پرویز افشار مرکز توسعه گردشگری سلامت کشورهای اسلامی در نشست خبری کنگره بین‌المللی توسعه روابط اقتصادی در حوزه سلامت با محوریت کشورهای اسلامی بیان کرد: ایران در زمینه گردشگری سلامت مزیت‌های بالفعلی دارد که کمتر به آن پرداخته شده و کشورهای دیگر نیز آن را نمی‌دانند. یکی از این موارد سطح بالای امنیت ایران در این منطقه بحران زا و همچنین قابلیت‌های پزشکی ما است. علاوه بر آن ایران در تولید علم و مقاله بی نظیر است و باید این ظرفیت‌ها را با صدای بلند به گوش دنیا برساند.

وی افزود: دنیا به دنبال ارائه خدمات استاندارد است؛ به همین دلیل ما نیز قدم‌هایی در زمینه استانداردسازی مراکز درمانی خود برای گردشگری سلامت برداشته‌ایم تا به استانداردهای بین‌المللی بپیوندیم؛ اما تا رسیدن به این مدینه فاضله فاصله زیادی داریم. ایران به برخی زمینه‌ها در حوزه گردشگری سلامت مانند طب ایرانی و گیاهان دارویی اصلا ورود پیدا نکرده و استفاده مطلوبی نداشته است. این ضعف در دیپلماسی سلامت نیز وجود دارد و اطلاع رسانی و ارتباط با کشورهای خارجی در این زمینه ضعیف است. این در حالیست که دنیا از این مکانیسم‌ها به خوبی استفاده می‌کند.

افشار همچنین اضافه کرد: باید به این باور برسیم که اقتصاد تک محصولی شکست خورده است و کشورها باید مزیت بالفعل داشته باشند. نفت دیگر برای ما یک مزیت بالفعل نیست. اگر دست به دست هم دهیم می‌توانیم تا پنج سال دیگر آمار گردشگران حوزه سلامت را به دو تا دو میلیون و ۵۰۰ هزار نفر در سال برسانیم.

در این نشست حجت اله بهاری فر مدیرعامل بیمه ما با اشاره به اینکه این قرارداد در رشته های اشخاص، مسئولیت و آتش سوزی به گردشگران ارائه خواهد شد عنوان کرد که بیمه ما آمادگی دارد با ارائه پوشش های بیمه در حوزه درمانی، ارائه پوشش بیمه ای به فعالان اقتصادی و حمایت از سرمایه گذاری های مشترک در این قرارداد پیشگام باشد.

 در پایان این نشست تفاهم‌نامه همکاری میان مرکز توسعه گردشگری سلامت کشورهای اسلامی و بیمه “ما” امضا شد.

سومین کنگره بین‌المللی توسعه روابط اقتصادی در حوزه سلامت با محوریت کشورهای اسلامی ۱۹ تا ۲۱ اردیبهشت ماه جاری با همکاری وزارت بهداشت، مرکز توسعه گردشگری سلامت کشورهای اسلامی، سازمان غذا و دارو، بیمه “ما”، جهاد دانشگاهی، وزارتخانه‌های بهداشت کشورهای اسلامی، تشکل‌های گردشگری سلامت برخی کشورها و … برگزار می‌شود.

نمایش بیشتر

نوشته‌های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا