اخبار مهماقتصادیبیمهپیشخوان

عوامل رشد سودآوری بیمه دی تشریح شد

اقتصادناب_مجمع عمومی عادی سالیانه شرکت بیمه دی (سهامی عام) با حضور ٨۴/٩٩ درصد از سهامداران، مدیرعامل، اعضای هیئت مدیره، نمایندگان بیمه مرکزی ج.ا.ایران، سندیکای بیمه گران ایران و سازمان بورس و اوراق بهادر روز پنجشنبه ٢٧ ام تیرماه ١٣٩٨ برگزار و صورت های مالی منتهی به ١٣٩٧/١٢/٢٩ شرکت تصویب شد.

عوامل رشد سودآوری بیمه دی تشریح شد

به گزارش اقتصادناب در این جلسه، پس از استقرار هیئت رئیسه و بعد از توضیحات مستدل به بندهای گزارش حسابرسی، صورت های مالی سال ١٣٩٧ بیمه دی با اکثریت آرا حاضرین مجمع عمومی عادی سالیانه بیمه دی مورد تصویب قرار گرفت.
شرکت بیمه دی در سال مالی منتهی به پایان اسفند ماه سال ١٣٩٧ با رشد سودآوری همراه بوده و عملکرد مالی این شرکت در سال گذشته منجر به تحقق سود خالص ١.٠٢٨ میلیارد ریالی (معادل ۴١١ ریال به ازای هر سهم) شده که نسبت به مدت مشابه سال گذشته رشد ۴١ درصدی را نشان می‌دهد و در نهایت با تصویب مجمع به ازای هر سهم ۵٠ ریال سود تقسیمی به سهامداران تعلق گرفت.
سود ناخالص فعالیت ‌های بیمه ‌ای  شرکت (بدون احتساب درآمد سرمایه گذاری ها) با افزایش ٨ درصدی نسبت به سال قبل از آن به ١.٠٣٨ میلیارد ریال رسیده است که این موضوع به اذعان نماینده بیمه مرکزی ج.ا.ایران، با توجه به شرایط اقتصادی کشور، قابل تقدیر و توجه است و از این لحاظ می توان شرکت بیمه دی را جزء موفق ترین شرکت های حاضر در صنعت بیمه به شمار آورد.
همچنین از عوامل مهم رشد سودآوری شرکت در سال گذشته می‌توان به افزایش سود سرمایه گذاری های شرکت اشاره نمود. به طوری که سود حاصل از سرمایه گذاری ها از محل ذخایر فنی و سایر منابع شرکت از رقم ٢٧٠ میلیارد ریال در سال ١٣٩۶ به رقم ۶٠٨ میلیارد ریال در سال ١٣٩٧ رسیده است که این موضوع بیانگر رشد ١٢۵ درصدی سود سرمایه گذاری  ها می باشد.
لازم به ذکر است که بخش مهمی از درآمد سرمایه‌ گذاری‌ های شرکت از محل سود ناشی از فروش سهام شرکت ‌های سرمایه‌ پذیر صورت گرفته است و رشد محسوس آن به دلیل بهره گیری مناسب از منابع قابل سرمایه گذاری و افزایش قابل توجه قیمت‌ ها در بازار سرمایه در سال گذشته بوده است.
گفتنی است شرکت بیمه دی موفق شده است علاوه بر پوشش زیان انباشته سال های قبل، سود انباشته ١۵٢ میلیارد ریالی نیز ایجاد نماید.
در این جلسه همچنین روزنامه کثیرالانتشار دنیای اقتصاد برای درج آگهی های بیمه دی و موسسه حسابرسی فاطر به عنوان حسابرس و بازرس قانونی اصلی و موسسه حسابرسی بهمند به عنوان حسابرس علی البدل تعیین شدند.

نمایش بیشتر

نوشته‌های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا