اخبار مهماقتصاد و داراییاقتصادیبیمهپول وسرمایهپیشخوان

عوارض دریافتی از صنعت بیمه باید در مسیر کاهش تلفات و پیشگیری از حوادث هزینه شود

در نشست مشترک مدیران صنعت بیمه و نایب رئیس مجلس شورای اسلامی مطرح شد:

اقاصادناب_تامین مالی و ایجاد فضای آرامش در جامعه از مهم ترین اهداف صنعت بیمه به شمار می رود.

به گزارش اقتصادناب از اداره کل روابط عمومی و امور بین الملل بیمه مرکزی، دکترغلامرضا سلیمانی در نشست هم اندیشی مدیران و کارشناسان صنعت بیمه و نایب رییس مجلس شورای اسلامی، ضمن اعلام این مطلب افزود: پذیرش ریسک بخش های تولیدی و خدماتی تنها بخشی از ماموریت های صنعت بیمه است و باید از منظر گسترش اشتغال، تولید ثروت و تزریق آرامش به جامعه نیز به فعالیت های آن توجه کنیم.
رییس کل بیمه مرکزی با تشریح آخرین دستاوردهای صنعت بیمه در زمینه های گوناگون به ارائه آمار خدمات این صنعت در ایام کرونا پرداخت و تصریح کرد: صنعت بیمه نقش تاریخی خود را در بحران همه گیری ویروس کرونا به بهترین شکل ممکن ایفا کرده  که نوعی اعتمادسازی را بین آحاد جامعه به دنبال داشته است.
وی از تاکید نهاد ناظر برای تسهیل امر بیمه گری در کشور سخن گفت و افزود: شرکت های بیمه در کنار ایفای مسئولیت های اجتماعی در ایام کرونایی، موضوع طراحی و عرضه بیمه نامه های متناسب با عوارض بیماری و پوشش خسارات ناشی از توقف کسب و کار را نیز با جدیت دنبال کرده است.
دکتر سلیمانی با اشاره به آسیب پذیری صنعت بیمه در برابر مقررات نامتناسب با مبانی این صنعت، خاطرنشان کرد: تقویت صنعت بیمه به مفهوم قدرتمندی نظام در تمامی عرصه هاست و ما از نهاد قانونگذار توقع داریم برای گسترش آرامش عمومی به  حفظ آرامش این صنعت کمک کنند.
وی در همین راستا اظهار داشت: صنعتی که ماموریت آرامش بخشی را بر عهده دارد باید در فضایی ایمن و آرام به فعالیت بپردازد و مشکلات تحمیل شده تمرکز فعالان آن را بر هم نزند.
رییس شورای عالی بیمه موضوع افزایش بهره وری سرمایه های صنعت بیمه را با اهمیت توصیف کرد و افزود: حمایت جدی خانه ملت ازصنعت بیمه در مساله تصویب صندوق بیمه حوادث طبیعی می تواند دغدغه های دولت و مجلس را در هنگام وقوع حوادث طبیعی به حداقل برساند.
وی با قدردانی از حضور نایب رییس خانه ملت در این نشست از نگاه ویژه وی و همکارانشان به مقوله بیمه،  ابراز امیدواری کرد که این تعامل به رشد فعالیت های این صنعت و رضایتمندی حداکثری بیمه گذاران منتهی شود.
بر اساس این گزارش در ادامه این نشست مدیران عامل چند شرکت بیمه ای به طرح برنامه ها، راهبردها و مشکلات صنعت بیمه پرداختند و دبیرکل سندیکای بیمه گران به نمایندگی از سایر مدیران عامل به طرح موضوعات روز صنعت بیمه پرداخت.
نایب رییس مجلس شورای اسلامی نیز با ابراز خرسندی از حضور در جمع مدیران ارشد صنعت بیمه از مقوله”اعتمادسازی” به عنوان یک ماموریت اساسی برای صنعت بیمه یاد کرد و گفت: ایجاد اعتماد و رفع دغدغه های منطقی و روانی جامعه در گرو برنامه ریزی صنعت بیمه است و مجلس از تحقق این اهداف به صورت ویژه ای حمایت می کند.
بر اساس این گزارش، دکتر سیدامیرحسین قاضی‌زاده هاشمی با تاکید بر ضرورت حفظ و حراست از سرمایه های کشور را از قابلیت های صنعت بیمه دانست و اظهار داشت: رفع بخش مهمی از دغدغه‌های معیشتی جامعه با پوششهای متنوع بیمه‌ای امکان پذیر است و  دولت باید در طرحهای ویژه مسئولیتهای اجتماعی به این صنعت کمک کند.
دکتر قاضی‌زاده هاشمی در بخش دیگری از سخنان خود به موضوع  عوارض بیمه‌ای اشاره کرد و گفت: عوارض دریافتی دستگاه ها باید در مسیر کاهش تلفات و پیشگیری از حوادث و سوانح هزینه شود چرا که کسری منابع مالی سایر دستگاه ها نباید از محل حق بیمه های مردم تامین شود.
نایب رئیس مجلس شورای اسلامی از راه اندازی کانون فکری صنعت بیمه به عنوان یک اتاق فکر راهبردی یاد کرد و افزود: ثبات اقتصادی موضوع مهمی به شمار می رود اما مهمتر از آن چاره اندیشی برای بی ثباتی های اجتماعی و کاهش ضریب نفوذ اعتماد در کشور است.
وی خاطرنشان کرد: صنعت بیمه در اقتصاد کلان نقشی محوری دارد و به آسانی می‌تواند برای نهادهای حمایتگر جایگزین مطمئنی باشد.
نایب رییس مجلس در همین راستا اظهار داشت: شرکت‌های بیمه با راه‌اندازی صندوق مشترک سرمایه‌گذاری می توانند بخش مهمی از عملیات سرمایه در کشور را مدیریت کنند که تحقق این مهم مستلزم اتخاذ راهبردهای جدید و فرماندهی واحد است.
وی در پایان از مدیران ارشد و فعالان صنعت بیمه درخواست کرد تا با طراحی بسته جامع بیمه‌ای زمینه‌های رشد صنایع و خدمات در کشور را تقویت کنند.
شایان ذکر است در این نشست که با حضور نایب رئیس مجلس شورای اسلامی، رئیس کل بیمه مرکزی، دبیرکل سندیکای بیمه‌گران ایران، مدیرعامل صندوق تامین خسارت های بدنی و تمامی مدیران عامل شرکت‌های بیمه برگزار شده بود طرفین بر لزوم همکاری بیشتر در حوزه های گوناگون اقتصادی و اجتماعی تاکید کردند.

 

نمایش بیشتر

نوشته‌های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا