آذربایجان شرقیدسته‌بندی نشده

ظرفیت های صنعت بیمه در استان آذربایجان شرقی شکوفاتر خواهد شد

 

اقتصادناب_با تمرکز در مقوله فرهنگ سازی، ظرفیت بیمه های بازرگانی در شهرستان شبستر و سایر شهرهای استان آذربایجان شرقی وضعیت مطلوب تری را تجربه خواهد کرد.

به گزارش اقتصادناب از اداره کل روابط عمومی و امور بین الملل بیمه مرکزی، دکتر غلامرضا سلیمانی که در جمع اعضای شورای اداری شهرستان شبستر سخن می گفت با اعلام این مطلب افزود: برای کاهش موانع تولید باید تمامی دستگاه‌های کشور بسیج شوند که اقتصاد تک محصولی جای خود را به اقتصاد تولید محور بدهد.

وی با ابراز خرسندی از حضور در جمع مدیران شهرستان شبستر و فعالان اقتصادی ضمن تشریح آخرین وضعیت اقتصادی کشور و موضوع تحریم ها به طرح راهکارهای اقتصادی پرداخت و گفت: با برنامه ریزی های دقیق می‌توان تهدید تحریم را به فرصتی برای رساندن مردم به جایگاه حقیقی خود تبدیل کرد.
وی از شهرستان شبستر به عنوان یک شهر صنعتی با کمترین میزان ضریب بیکاری یاد کرد و افزود: صنعت بیمه می‌تواند با آرامش بخشی به فضای تولید و کسب و کار و رفع دغدغه تولیدکنندگان به شادابی فضای بازار کمک کند.

رییس کل بیمه مرکزی خاطرنشان کرد: کاهش تکیه به منابع حاصل از فروش نفت می‌تواند یک فرصت تاریخی را برای کشور ما رقم بزند تا با تکمیل زیرساخت‌ها و توسعه تولید و ایجاد فضای وسیع طرح کسب و کار، روند افزایش ارزش افزوده تسریع شود.
وی در بخش دیگری از سخنان خود به موضوع مهم بیمه‌های زندگی پرداخت و گفت: بیمه های زندگی این قابلیت را دارد که وظیفه تامین آتیه مردم را بر عهده بگیرد اما متاسفانه به دلیل مسائل مختلف و ضعف آموزش، سطح فرهنگ بیمه در کشور ما در وضعیت چندان مطلوبی قرار ندارد.
رئیس شورای عالی بیمه از پیشنهاد نماینده مردم شبستر مبنی بر اجرای طرح آزمایشی بیمه حوادث طبیعی در این شهر خبر داد و با استقبال از آن تصریح کرد اجرای این طرح می تواند از نشانه های پیشرفت این شهرستان تلقی شود و به عنوان الگوی شهرستان‌های دیگر در کشور مطرح شود.

دکتر سلیمانی از دکتر معصومه آقاپور علیشاهی به عنوان نماینده متخصص و مسلط به شرایط اقتصادی کشور نام برد و گفت: حمایت بی دریغ از نماینده مجلس و سایر مقامات استانی می تواند به رشد و بالندگی صنعت بیمه در این استان منتهی شود.
وی با ابراز رضایت از سطح همکاری صنعت بیمه با نهادهای مرتبط نظیر پلیس و ارگان های دیگر ابراز امیدواری کرد که با افزایش سطح فرهنگ عمومی صنعت بیمه، تلفات کاهش یابد.
گفتنی است در آغاز این نشست حجت الاسلام محمد زاده _امام جمعه شهرستان شبستر _با ابراز خرسندی از حضور رئیس کل بیمه مرکزی و هیئت همراه در این شهرستان بحث بیمه را در تمامی شئونات و جایگاه زندگی مردم مهم توصیف کرد و تصریح کرد: مساله بیمه در کشور باید به سمت همگانی سازی پیش برود و همه مسئولان استانی وظیفه دارند در مسیر نهادینه سازی فرهنگ بیمه تلاش کنند.

بر اساس همین گزارش در این دیدار دکتر معصومه آقاپور علیشاهی نیز ضمن قدردانی از حضور رئیس کل بیمه مرکزی و هیات همراه در شورای اداری این شهرستان، عملکرد صنعت بیمه در سیل اخیر را شایسته تحسین ارزیابی کرد و گفت: حادثه سیل اخیر ضرورت تاسیس صندوق حوادث طبیعی کشور را بیش از پیش یادآور می شود و اراده نمایندگان خانه ملت برای تحقق این امر، محکم است.
نماینده مردم شبستر در بخش دیگری از سخنان خود به مسئله بیمه های زندگی اشاره کرد و گفت بیمه های زندگی و پس انداز جایگزین مناسبی برای صندوق‌های بازنشستگی کشور است و برای تحقق پروژه کوچک سازی دولت و اجرای دقیق اصل برون سپاری، باید به سمت توسعه بیمه‌های زندگی و تامین آتیه حرکت کنیم.

آقاپور علیشاهی شاخص صنعت بیمه را شاخص اصلی توسعه یافتگی کشور ارزیابی کرد و گفت: حفظ سلامت بازار، حرکت به سمت تخصص گرایی و کنترل ریسک های اقتصادی در گرو توسعه صنعت بیمه کشور است.
گفتنی است در پایان این نشست مسئولان شهرستان و فرماندار این شهر نقطه نظرات و دیدگاه های خود را در خصوص عملکرد صنعت بیمه ارائه کردند.

نمایش بیشتر

نوشته‌های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا