اخبار مهمبیمهویژهپیشخوان

ضرورت هدایت اطلاعات انباشته در شرکت‌های بیمه

اقتصادناب_مقررات باید به گونه‌ای تدوین شوند که در آن گرایش به شفافیت در صورت‌های مالی با ارائه گزارش‌های اکچوئران ،همراه شود و مشهود باشد و در آئین‌نامه ۷۸ به این بحث با جدیت پرداخته شود.

به گزارش اقتصادناب احمدرضا ضرابیه مدیر عامل بیمه سامان در نشست پنل جمع‌بندی توصیه‌های سیاستی سمینار توسعه بیمه‌های زندگی گزارش، خود را پیرامون پنل محصولات جدید بیمه‌های زندگی ارائه کرد.
وی گفت: مهمترین نتیجه‌ای که در پنل “محصولات جدید بیمه‌های زندگی” گرفته شد حاکی از آن بود که باید آئین‌نامه ۷۸ جدی گرفته شود و از حسابرسان رسمی و اکچوئرهای رسمی در هر شرکت استفاده شود.
مدیر عامل بیمه سامان با طرح اهمیت شفافیت در شرکت‌های بیمه اظهار داشت: مقررات باید به گونه‌ای تدوین شوند که در آن گرایش به شفافیت در صورت‌های مالی با ارائه گزارش‌های اکچوئران ،همراه شود و مشهود باشد و در آئین‌نامه ۷۸ به این بحث با جدیت پرداخته شود.

وی افزود: محصولات جدید بیمه یا یونیت لینک‌ها می‌توانند در حوزه سرمایه‌گذاری ایجاد شفافیت کنند و طبیعی است که این شفافیت برای شرکت‌های بیمه در حوزه نوع و بازده سرمایه‌گذاری‌ها و علت انتخاب سرمایه‌گذاری توسط شرکت بیمه بسیار حایز اهمیت است و لازم است با دقت بالایی انجام شود.

ضرابیه خاطر نشان کرد در حال حاضر بیمه‌های زندگی به خاطر جنبه‌های سرمایه‌گذاری است که فروش می‌رود و این امر جای تاسف دارد که ما نتوانسته‌ایم جذابیت بیمه‌های عمر را به افکار عمومی نشان دهیم.

وی به تجارب شرکت‌های بیمه در زمینه شفافیت در سرمایه‌گذاری اشاره کرد و گفت: عرضه اوراق بیمه‌ای توسط شرکت بیمه ملت و طرح سهامدار شدن در بیمه‌های عمر توسط شرکت بیمه پارسیان نشان می‌دهد که در این مسیرگام‌هایی توسط بیمه‌ها برداشته شده است.
وی گفت: بیمه‌های زندگی سالانه ۴۰ درصد رشد داشته‌اند و خود را به خوبی نشان داده‌اند و در ادامه این مسیر تاکید می‌کنم که ضرورت دارد سهام شرکت‌ها به اندوخته زندگی اختصاص یابد.

توجه به استارت‌آپ‌ها و خلق محصول بیمه‌ای جدید با پردازش داده‌ها

ضرابیه در ادامه بحث‌های خود در پنل جمع‌بندی توصیه‌های سیاستی به ورود استارت‌آپ‌ها به صنعت اشاره کرد و گفت حضور آن‌ها در صنعت بیمه مغتنم است و باید فضای لازم برای فعالیت‌های آنان را به گونه‌ای ایجاد کرد که مانع از کوچ آنها به صنایع دیگر شود.

وی افزود: اکنون در دنیا طراحی محصول توسط عوامل فروش انجام می‌شود و این برون‌سپاری بسیار هوشمندانه و موثر است چون آنها دائما خود را به روز می‌کنند و از زوایای مختلف به ابعاد مورد علاقه خود در صنعت توجه دارند.

ضرابیه کاوش در داده‌ها و اطلاعات شرکت‌ها را موجب خلق محصول بیمه‌ای جدید دانست و گفت: اکنون اطلاعات انباشته در شرکت‌های بیمه و پردازش لایه‌های اطلاعات موجود با استفاده از روش‌های علمی آنچنان حایز اهمیت است که از این داده‌ها می‌توان با ویژگی‌هایی که استارت‌آپ‌ها دارند به طور مرتب محصول جدید تولید کرد. وی افزود: هماهنگ شدن با نیازهای جدید به قابلیت‌هایی نظیر سرعت و شناخت، همراه است و صنعت بیمه به این چابکی نیاز دارد.

نمایش بیشتر

نوشته‌های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا