اخبار مهمسیاسیویژه

ضربه سنگین به قدرت پوشالی عربستان

 

اقتصادناب _سرتیپ یحیی سریع گفت: ۱۳ سرکرده متجاوز سعودی به دست نیروهای یمنی کشته و زخمی شدند.

به گزارش اقتصادناب، سرتیپ یحیی سریع سخنگوی رسمی نیروهای مسلح یمن تاکید کرد که بر اثر عملیات تهاجمی نیروهای ارتش و کمیته های مردمی یمن در جبهه های ساحل غربی، نیروهای دشمن طی ۴۸ ساعت گذشته خسارتهای جانی و تجهیزاتی سنگینی را متحمل شدند

وی در یک بیانیه مطبوعاتی اظهار داشت که خسارتهای جانی دشمن به ۱۸۰ کشته و زخمی رسید که ده تن از آنها از سرکردگان گردانها و ۳ نفر دیگر از سرکردگان گروهان ها بودند. اطلاعات استخباراتی از انتقال دهها جسد به مراکز پزشکی در المخا خبر می دهند واین علاوه بر مجروحان است.

سخنگوی نیروهای مسلح یمن  خاطرنشان کرد که نیروهای ارتش و کمیته های مردمی یمن ۲۱ خودروی زرهی را منهدم کردند و بدین ترتیب تعداد زره پوشهای منهدم شده طی چند روز گذشته به بیش از ۱۷۱ زره پوش در عملیات جنگی در ساحل غربی رسید.

سرتیپ یحیی سریع  از عملیات ویژه ارتش و کمیته های مردمی در منطقه کیلو ۱۶ خبر داد که در این عملیات نیروهای یمنی، عناصر دشمن به میدان مین کشاندند و بر اثر آن دهها نفر از عناصر دشمن کشته شدند و دیگران پا به فرار گذاشتند.

وی  گفت: نیروهای دشمن تلاش کردند تا به سمت فرودگاه و نیز به سمت شمال کیلو۱۶ پیشروی کنند اما نیروهای ارتش و کمیته های مردمی آنها را شکست دادند. ائتلاف متجاوز به منظور گشودن خطوط امداد رسانی از مناطق جنوبی استان حدیده، حملات هوایی خود را افزایش داد و مناطق شرقی و جنوبی شهر الحدیده را نیز هدف حملات هوایی خود قرار می داد.

سرتیپ یحیی سریع توضیح داد که ائتلاف متجاوز برای گشودن خط امدادرسانی در جنوب منطقه الجبلیه مزدوران خود را اعزام کرد؛ درگیری ها ۱۷ ساعت طول کشید؛ اما نیروهای دشمن خسارتهای جانی و تجهیزاتی سنگینی متحمل شدند و یکی از گردانهای دشمن از بندر الحیمه پا به فرار گذاشت.

 سخنگوی نیروهای مسلح یمن تاکید کرد که نیروهای ارتش و کمیته های مردمی یمن  دو عملیات تهاجمی، یکی در جبهه حیس در جنوب استان حدیده و دیگری در شرق فرودگاه حدیده انجام دادند که به کشته و زخمی شدن عناصر دشمن انجامید؛ همچنین تعدادی از خودروهای زرهی دشمن منهدم گشت.

نمایش بیشتر

نوشته‌های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا