اجتماعیاخبار مهماقتصادیبیمهویژهپیشخوان

صورت‌های مالی ۹۷ بیمه سرمد در انتظار تایید بیمه مرکزی

 

” اقتصادناب روابط عمومی بیمه سرمد اعلام کرد: در روزهایی که ارزش سهام شرکت بیمه سرمد همچنان در حال رشد در بازار سهام است، انتشار خبری کذب از سوی شبکه‌های مجازی خارج‌نشین و معاند کشور با هدف لطمه زدن به این شرکت بیمه‌گر وابسته به گروه مالی بانک صادرات نشان می‌دهد که مخالفان و معاندان تلاش دارند با شایعات بی‌اساس اعتماد مردم به شبکه بانکی و بیمه‌ای کشور را تضعیف کنند. “

به گزارش اقتصادناب هنوز چندماهی از شایعات این شبکه‌های خارج‌نشین در ارتباط با یکی از بانک‌های کشور نگذشته که یک کانال تلگرامی، مدعی شده که مجتبی کاتب، عضو هیات مدیره شرکت بیمه سرمد به اتهام اختلاس ۱۲۰۰ میلیارد تومانی به دادسرای ناحیه ۲۲ تهران احضار شده است. از ادعاهای عجیب و البته بی‌اساس در شایعه منتشر شده این است که این کانال تلگرامی مدعی شده مفاسد مالی وسیعی پس از ریاست مجتبی کاتب بر بیمه سرمد به جای مانده و بخشی از این مفاد مربوط به دستور پرداخت‌های بیش از ۱۰۰۰ میلیارد تومانی بدون سند و فاکتور بوده است!

نه تنها هیچ مقام قضایی این شایعه را تایید نکرده، بلکه سهام شرکت بیمه سرمد هر روزه در بازار سهام معامله می‌شود و تمامی اطلاعات مالی و همچنین صورت‌های مالی منتشر شده روی سایت کدال هم نشان می‌دهد که این شایعه بی‌پایه بوده و تنها با قصد ضربه زدن به اقتصاد کشور صورت می‌پذیرد. نکته جالب اینکه در پایان معاملات امروز بازار سهام ایران ارزش هر سهم شرکت بیمه سرمد با سطح یک توانگری مالی با رشدی ۵.۱۴ درصدی نسبت به روز گذشته مواجه شده و ارزش هر سهم آن به ۱۹۶۲ ریال رسیده است.

شرکت بیمه سرمد بر اساس آخرین پیشنهاد هیات مدیره این شرکت در صدد است تا سرمایه خود را از ۱۵۰ میلیارد تومان به ۲۵۰ میلیارد تومان از محل مطالبات حال شده سهامداران و آورده نقدی، سود انباشته به منظور اخذ مجوز قبولی اتکایی، افزایش سهم نگهداری شرکت، حفظ سطح توانگری، افزایش نسبت توانگری مالی و ثروت سازی برای سهامداران افزایش دهد که حسابرس و بازرس قانونی هم در گزارش خود آن را تایید کرده و افزایش سرمایه بیمه سرمد در مجمع عمومی آینده به رای گذاشته خواهد شد.

اطلاعات و صورت‌های مالی میاندوره‌ای شرکت بیمه سرمد منتهی به ۳۱ شهریور سال گذشته که به تایید حسابرس و بازرس قانونی هم رسیده، روی سایت کدال به عنوان مرجع شفافیت شرکت‌های بورسی قرار گرفته و در گزارش هیات مدیره و همچنین اطلاعات و صورت‌های مالی نیمه نخست سال گذشته، هیچ اشاره‌ای به بروز فساد یا تخلف در شرکت بیمه سرمد وابسته به گروه مالی سرمد نشده است.

آخرین خبر اینکه صورت‌های مالی سال ۱۳۹۷ شرکت بیمه سرمد به امضای مهدی مهدوی، مدیرعامل این شرکت برای تایید نهایی به بیمه مرکزی ارسال شده که پس از آن روی سایت کدال قرار خواهد گرفت. بر اساس برآوردهای مالی صورت گرفته شاخص EPS سهام بیمه سرمد به عنوان پیش‌بینی سود هر سهم ۳۵۰ ریال و P/E  آن هم ۵.۶۱ برآورد شده و سود نقدی هر سهم بیمه سرمد در پایان سال ۱۳۹۶ بالغ بر ۱۳۰ ریال بوده است.

این درحالی است که رتبه شفافیت این شرکت مطلوب ارزیابی می‌شود و بر اساس آخرین برآوردهای تحلیل‌گران بازار سهام ایران، بازده هر سهم بیمه سرمد در یک ماه گذشته ۱۸.۷۲ درصد، بازده سه ماهه ۱۵.۸۹ درصد و بازده یک ساله سهام این شرکت به بالای ۹۰ درصد رسیده است.

نمایش بیشتر

نوشته‌های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا