اجتماعیاخبار مهماقتصادیبیمهویژهپیشخوان

صنعت بیمه مظلوم واقع شده است

اقتصادناب_ صنعت بیمه با سابقه بیش از یکصد سال در کشور نباید تا این اندازه مظلوم و ناشناخته باشد.

به گزارش سایت تحلیلی-خبری اقتصادناب، نماینده مردم آباده، بوانات، خرمبید و پارسه در مجلس شورای اسلامی می گوید: کسانی که درباره صنعت بیمه تصمیم می گیرند باید بر تمامی زوایای آن اشراف داشته باشند تا با مطالعه کافی در تصمیم گیری ها شرکت کنند.
این عضو کمیسیون اقتصادی مجلس اعتقاد دارد صنعت بیمه در حوزه قانونگذاری مشکل چندانی ندارد چرا که نگاه نمایندگان مجلس به این صنعت یک نگاه توسعه مدارانه است.
وی می افزاید: پتانسیل و توان صنعت بیمه بیش از آن چیزی است که امروز شاهد آن هستیم و به اعتقاد من صنعت بیمه می تواند در عبور کشور از مسیر تحریم ها نقش ارزشمند و مهمی را ایفا کند.
دکتر زارع شرایط اقتصادی کشور را از سال ۱۳۹۰ تا امروز به گونه ای توصیف می کند که توجه نهاد ناظر اقتصادی بیشتر به سمت بانک ها، ارز و سرمایه و بورس معطوف بوده و اکنون وقت حمایت از صنعت بیمه است تا ظرفیت های پنهان آن در حوزه پولی و مالی و گستراندن چتر امنیت و آرامش در جامعه شناسایی شود.
وی این نکته را یادآوری می کند که مجلس در خصوص اصلاح قانون بیمه شخص ثالث حسن نیت خود را به صنعت بیمه ثابت کرده است.
زارع در پایان می گوید: صنعت بیمه یک صنعت مظلوم است و ما از دولت و اهالی این صنعت توقع داریم تا با ارائه طرح ها و لوایح کارشناسی شده زمینه را برای توسعه این صنعت فراهم کنند و ما هم آمادگی خود را برای برطرف کردن خلاهای قانونی اعلام می کنیم.

نمایش بیشتر

نوشته‌های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا