اخبار مهماقتصادیبیمهویژهپیشخوان

صدور بیمه نامه برای کارخانجات بزرگ از ناحیه یک شرکت درست نیست

 

“اقتصادناب_ عضوهیئت مدیره بیمه کارآفرین اعلام کرد: برای پوشش دادن ریسک‌های بزرگ نیاز به حد مجاز سرمایه است واز لحاظ فنی هم صدور بیمه نامه توسط یک شرکت برای کارخانجات بزرگ کار درستی نیست. “

به گزارش اقتصادناب عبدالمحمود ضرابی در گفت و گو با چابک آنلاین گفت : شرکت‌های بیمه حد مجاز صدور بیمه‌نامه دارند و هر بیمه نامه‌ای نباید بیشتر از ۲۰ درصد سرمایه و اندوخته‌های شرکت باشد .

وی بیان کرد: اغلب شرکت‌های بیمه به دو دلیل یک بیمه نامه کامل برای مجتمع‌های بزرگ مانند مجتمع فولاد یا کارخانه ذوب آهن صادر نمی‌کنند یکی اینکه از حد مجاز سرمایه ممکن است بیشتر باشد، بنابراین قانونا مجاز به صدور بیمه نامه نیستند و دیگری مسئله مدیریت ریسک است .

عضو هیئت مدیره بیمه کارآفرین اظهار کرد: از لحاظ فنی هم درست نیست که یک شرکت بیمه به تنهایی یک مجتمع بزرگ مانند مجتمع فولاد را پوشش دهد زیرا اگر خسارت واقع شود آن شرکت بیمه باید تمام سرمایه و اندوخته‌های خود را از دست بدهد.

به گفته ضرابی مدیریت ریسک باید درست باشد، و کار فنی این است که چند شرکت بیمه ریسک‌های بزرگ را بین خود تقسیم کنند.

وی ادامه داد: بیمه‌گزار هم باید شرکت‌های بیمه را قبول کند و آن شرکت‌های بیمه را قبول می‌کند که از لحاظ توانگری مالی و فنی در توان بالایی باشند .

عضو هیئت مدیره بیمه کارآفرین ضمن بیان اینکه در گذشته تمام این ریسک‌ها را بیمه ایران پوشش می‌داد و مازادش را بیمه اتکایی می‌گرفت گفت از زمانی که پوشش‌های اتکایی خارج از کشور به خاطر تحریم‌ها از بین رفت و دیگر بیمه‌گر اتکایی در خارج از کشور نداریم در داخل کشور اینکار را انجام دادیم و کنسرسیوم به این علت تشکیل شد که این ریسک‌ها را در داخل کشور نگه دارند و شرکت‌های بیمه ریسک‌ها را بین خود تقسیم کنند.

نمایش بیشتر

نوشته‌های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا