اخبار مهماقتصادیبیمهویژهپیشخوان

شواهد نشان می‌دهد پدیده بیمه توسعه در حال تکراراست

اقتصادناب- مجید صفدری مشاور سازمان مناطق آزاد کشور و مدیرعامل سابق بیمه “ما” با بیان این که شواهد نشان می‌دهد پدیده بیمه توسعه در حال تکرار است افزود: برای خروج از وضعیت کنونی، ادغام بهترین راهکار است.

به گزارش سایت تحلیلی – خبری اقتصادناب،صفدری در تشریح استدلال خود، با اشاره به این که وظیفه اصلی صنعت بیمه، ایجاد اطمینان و حمایت از سرمایه های ملی و جلوگیری از تزلزل در فعالیت های اقتصادی است، لذا خودش باید دارای توانمندی مالی و سرمایه های کافی باشد تا بتواند در زمان بروز حوادث به موقع و سریع خسارات مربوطه را ارزیابی و برآورد و سپس پرداخت کند، اظهار کرد: سود دهی و پائین بودن بازده سرمایه‌گذاری، باعث عدم جذابیت برای سهامداران شرکت های بیمه شده است.

مدیرعامل سابق شرکت بیمه ما با تاکید بر این که امنیت شغلی پایین پرسنل شاغل در شرکت‌های ضعیف، باعث سرخوردگی و بی انگیزگی آنها شده است، گفت: شبکه فروش شرکت های ضعیف، توانایی بازاریابی و رقابت نخواهند داشت و شرکت های بدون سرمایه کافی، باعث کاهش رقابت در بازار خواهند شد که نتیجه آن کاهش نوآوری در خدمات و زیان مشتریان و بیمه گزاران خواهد بود.

مجید صفدری با بیان این که تجمیع شرکت های کم سرمایه و ضعیف، فرصت های اقتصادی قوی تر ایجاد می کند، تاکید کرد که ادغام شرکت های کوچک با کارایی کم می تواند هم افزایی ایجاد کرده و از هدر رفت سرمایه جلوگیری کند

نمایش بیشتر

نوشته‌های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا